UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені не знайшли доказів меншого поширення коронавірусу в теплу погоду

В майбутньому коронавірус перейде в розряд сезонних респіраторно-вірусних захворювань з піком захворюваності восени-взимку.

Дослідники поки не можуть навести докази, що коронавірус менше поширюється в теплу погоду, тому запобіжні заходи і обмежувальні правила все ще потрібно дотримуватися, заявили експерти Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), яка є структурою ООН, повідомляється на сайті ООН.

«Коронавірус довше зберігає життєздатність в холодних, сухих умовах і при низькому рівні ультрафіолетового випромінювання. Однак ці дослідження поки не показали, що метеорологічні чинники мають прямий вплив на темпи передачі вірусу », - повідомили представники Університету Джонса Хопкінса.

Як приклад вони нагадали про 2020 р, коли спалахи захворюваності COVID-19 спостерігалися і в теплу пору року в сонячних регіонах.

У той же час експерти припустили, що в майбутньому коронавірус перейде в розряд сезонних респіраторно-вірусних захворювань, а у них пік захворюваності зазвичай припадає на осінньо-зимовий період.

Читайте також: Смертність весняної хвилі коронавірусу вже перевищила показники осінньої - НАН

Нагадаємо, раніше глава МОЗ Максим Степанов заявив, що пік третьої хвилі коронавирусной хвороби, який сьогодні фіксують у всьому світі, може припасти на кінець квітня. За його словами, нашу країну очікує ще один важкий рік через пандемію.