UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вбивство журналістки на Мальті: влада вирішила помилувати одного підозрюваного

Мелвіна Теума затримали минулого тижня. За даними правоохоронців, він скоював злочини і раніше.

Влада Мальти хоче помилувати одного з фігурантів справи про вбивство журналістки Дафни Каруани Галісії, передає Times of Malta. За це Мелвін Теума має свідчити у суді.
Мальтійський прем'єр Джозеф Маскат підписав лист, у якому він зобов'язався рекомендувати помилування Теуми, якщо він підтвердить надану ним же інформацію про вбивство, яке сталося у жовтні 2017 року. Після вирішення адвокатами необхідних юридичнпих питань, помилування Туми затвердив президент Мальти Джордж Веллла.
На Мальті вважають, що Теума надав достатньо доказів для підтвердження своїх тверджень. Його помилують лише за умови виконання низки умов, які потребують співпраці Теуми. Помилування можуть відкликати, а проти підзрюваного вжити необхідні заходи, якщо він не дотримуватиметься домовленостей із прокуратурою.
Слідство вважає Мелвіна Теума посередником, який зв'язав замовників вбивства журналістки із виконавцями та співучасниками, які допомогли придбати вибуховий пристрій. Теума затримали минулого тижня.
Згідно з судовою інформацією, Теума - водій таксі з Біркіркари. Раніше він був причетний до незаконного отримання кредитів. Слідчі також повідомили, що він проводив нелегальну лотерею, яка проходила паралельно офіційній національній лотереї.
Підозрюваний просив імунітет у вигляді помилування за всі минулі злочини, перш ніж давати свідчення.

Журналістка Дафна Каруана Галісія у своїх матеріалах критикувала членів уряду країни і викривала правлячу еліту в корупції. Вона загинула 16 жовтня 2017 року внаслідок вибуху автомобіля. За два тижні до трагедії 53-річна Галісія зізнавалася читачам у своєму блозі, що отримує погрози.

В останньому своєму розслідуванні вона досліджувала можливу причетність мальтійських партій до лівійсько-італійської афери з контрабанди дизпалива.

За даними правоохоронців, її авто було підірвано пластиковою вибухівкою "Семтекс", яку часто застосовують під час терористичних актів. За рік після вбивства поліція встановила особи двох причетних до злочину, імена підозрюваних не оприлюднювалися.

Троє синів журналістки виступили з жорсткою критикою і звинуваченнями на адресу поліції і влади країни, а також вимагали відставки прем'єра Муската через нездатність забезпечити дотримання основних прав і свобод.