Лауреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбаум під час дискусії "Хто воює проти світової демократії?" Київського безпекового форуму у п'ятницю сказала, що Сполучені Штати не можуть координувати на національному рівні відповідь на коронавірусну кризу, тож навряд можуть координувати міжнародну відповідь на пандемію.
"Ми бачимо величезний розкол у суспільстві, ми бачимо, що єдине, що непокоїть президента, - це власна популярність і те, як його сприймають, і чи зможе він переобратися на новий термін. Певне, зовні це важко зрозуміти, але в Америці федеральний уряд дуже мало цікавиться тим, що відбувається на рівні Штатів, і дуже мало координує роботу Штатів. Отже, якщо Сполучені Штати не можуть координувати на національному рівні відповідь на цю кризу, то як вони можуть координувати міжнародну відповідь на цю кризу? Ми повністю підірвали свою спроможність зорганізуватися, підірвали свою дипломатію, підірвали систему управління і в галузі охорони здоров'я, і в інших галузях", - сказала Епплабаум під час онлайн-трансляції, яку вели організатори КБФ.
Вона додала, що вірус засвідчив та виявив ті розбіжності, яких не було видно раніше. Вона каже, що після кризи багато що залежатиме від результатів виборів у США, але в результаті пандемії для Сполучених Штатів буде надзвичайно важко відігравати ту ж саму роль лідера, як це було раніше.
"Тим більше, що зараз ми перебуваємо лише на перших етапах цієї кризи, але вже рівень хаосу, який ми спостерігаємо у США, скажімо, коли озброєні люди 6 виступають з протестами проти політики влади щодо заходів карантину та інші приклади, все це може мати великі негативні наслідки у довгостроковому вимірі. Але це не означає, що демократії кінець, що на ній треба ставити хрест. Але це означає, що Сполучені Штати у своїй колишній ролі лідера демократичного табору більше не матимуть такого ж престижу і здатності до лідерства, як це було раніше", - додала Епплабаум.
Вона не виключила виникнення нових коаліцій. Наприклад, у Тихоокеанському регіоні між Японією, Австралією та Індією, або коаліції в Європі між європейськими країнами.