У Держдепартаменті США спростували заяву Міноборони РФ про відновлення військових контактів з США. Розмова між міністрами оборони США і Росії Ештоном Картером і Сергієм Шойгу не означає, що Вашингтон відновив контакти з Москвою на військовому рівні, заявив представник Держдепартаменту Марк Тонер.
"Як ви знаєте, ми призупинили військові контакти і військове співробітництво з Росією у відповідь на її незаконне заволодіння і спробу анексії Криму, – і це залишається в силі", – сказав він.
Відповідаючи на запитання, як варто розцінювати розмова двох глав військових відомств, як не військовий контакт на найвищому рівні, представник держдепу пояснив: "Існує цілий механізм, про який я говорю, не разовий розмова".
Тонер підкреслив, що у Вашингтоні хочуть "побачити механізми (з припинення конфлікту в Сирії, – ред.) у дії".
У свою чергу офіційний представник Білого дому Джош Ернест зазначив, що США роблять відмінності між нинішніми відносинами з РФ на військовому рівні з приводу Сирії і тим співробітництвом, яке було раніше.
"Військові контакти між РФ і США на тактичному і практичному рівні відрізняються від того військового співробітництва на рівні держав, яке було до вторгнення Росії в Україну", – сказав він.
Військові контакти між США і Росією вважалися формально зупиненими після анексії Росією Криму і початку конфлікту на Сході України. У той же час, за інформацією Reuters з посиланням на Пентагон, в останній раз глави міністерств оборони РФ і США спілкувалися по телефону в серпні 2014 року.
Що стосується Сирії, за повідомленнями ЗМІ, Росія активізувала військову підтримку Сирії з серпня 2015 року, зокрема, збільшила кількість поставок повітряними і морськими шляхами військової допомоги для підтримки режиму Башара Асада.
За інформацією видання Newsweek, допомога Асаду не обмежувалася такими поставками, а Росія воює в Сирії на боці армії Асада. Джерела видання повідомили, що РФ розгорнула дві військові бази в Сирії: одну на узбережжі, а друга – всередині країни.
У свою чергу, президент РФ Володимир Путін підкреслив надання "досить серйозної підтримки" Асаду і зазначив, що говорити про участь Росії у військових операціях проти бойовиків ІДІЛ на даний момент передчасно.
Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?