Придбання Туреччиною російських зенітно-ракетних комплексів С-400 є головним подразником у відносинах Анкари і Вашингтона, заявив спецпредставник США по Сирії Джеймс Джеффрі, пише Free News.
"С-400 - величезна проблема. Це виключно складне питання, оскільки він стосується найбільших інвестицій в оборону Сполучених Штатів та їх союзників з часів Другої світової війни - винищувача F-35. Дії Туреччини підривають потенціал цього літака", - заявив Джеффрі під час відеоконференції Гудзонівського інституту.
За його словами, обидві сторони зайшли в глухий кут з цього питання.
"В іншому ми досить добре ладнаємо з Туреччиною щодо більшості питань, включаючи Лівію, НАТО, Чорноморський регіон, Сирії та Іраку", - додав Джеффрі.
Туреччина купила у Росії комплекси С-400 восени 2019 року. Вартість постачання ЗРК склала $ 2,5 млрд. Угода викликала невдоволення США: Вашингтон пригрозив Анкарі санкціями, якщо вона не поверне або не знищить російські комплекси ППО.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявляв, що американські влади пом'якшили свою позицію по С-400 і тепер просять не вводити їх в експлуатацію. Ердоган заявляв, що ЗРК розпочнуть бойове чергування в квітні 2020 року, однак епідемія коронавіруса в країні відсунула терміни розгортання комплексів.
Нагадаємо, угода про припинення вогню між Росією і Туреччиною в сирійській провінції Ідліб дотримується.
Раніше, Ердоган заявив, що в разі порушення перемир'я на території провінції Ідліб, Туреччина може застосувати велику військову силу, ніж робила до цього.
Також, пандемія COVID-19 посилить конфлікти на Близькому Сході. Саме в постраждалих від конфлікту країнах наслідки пандемії будуть найбільш гострими.