UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакцинація від «корони»: як це робитимуть чиновники ЄС

Чиновники Євросоюзу вакцинуватимуться в ексклюзивних центрах.

ЄС почне вакцинацію офіційних осіб 22 березня в ексклюзивних центрах вакцинації в Брюсселі, процес буде відповідати бельгійським правилами вакцинації, повідомляє видання Рolitico.

«За умови, що вакцини будуть доставлені відповідно до плану, центри вакцинації установ ЄС відкриються 22 березня», - сказала представник офісу регіонального міністра Брюсселя, відповідального за розгортання вакцинації, Олена Марона.

Відзначається, що Європейська комісія, Рада ЄС та Європейський парламент зробили серйозні приготування для вакцинації чиновників.

Також повідомляється, що кожне з трьох основних інституцій ЄС побудувало своє власне підприємство для проведення щеплень, які офіційно вважаються бельгійськими центрами вакцинації, котрі отримують свої дози від місцевої влади, але доступні виключно для тих, хто працює в установах ЄС.

Крім того, це збігається з датою, коли регіон Брюсселя планує зробити щеплення від коронавірусу доступними для молодих людей з супутніми захворюваннями. До цього часу, вони були доступні, в основному, медичним працівникам і мешканцям будинків для людей похилого віку.

Читайте також: Єврокомісія анонсувала проект паспортів вакцинації в ЄС

Нагадаємо, молоді люди отримали можливість вакцинуватись позачергово через бажання літніх вакцинуватись лише препаратами Pfizer/BioNTech і Moderna та відмову вакцинуватись іншими.

24 лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, що виробляється в Індії). Перша партія щеплень від коронавірусної інфекції становила 500 тисяч доз. Крім того, в Україні зареєстрована американська вакцина Pfizer. Препарат поставлятиметься в рамках європейської ініціативи COVAX, яка підтвердила поставку перших 117 тисяч доз. Першими прищеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

Більше про те, як вакцина від коронавірусу породжує нерівність і глобальну конкуренцію читайте в статті Наталії Бутирської «Доза розбрату».