У Брюсселі у понеділок, 15 січня, почала роботу група експертів з боротьби з фейковими новинами в інтернеті, повідомляє DW.
До створеної Європейською комісією групи увійшли 40 експертів, серед яких журналісти, фахівці в області соціальних мереж, науковці та представники громадянського суспільства. Її очолила юрист з Нідерландів Мадлен де Кок Бунінг.
Фахівці збиратимуть й вивчатимуть лише ті фейкові новини, які не є протизаконними. Боротьбою з рештою займатимуться правові інститути на європейському та національному рівнях,зазначає агентство epd. Найближчими тижнями експерти підготують пропозиції, які стануть основою подальших дій Єврокомісії.
"Необхідно розробити механізми, що дозволяють виявляти недостовірні відомості та обмежувати їх поширення", - підкреслила комісар ЄС по цифровій економіці та суспільству Марія Габріель.
За її словами, та швидкість, з якої поширюється неправдива інформація, шкодить демократії і негативно відбивається на репутації ЗМІ.
"При цьому недоторканними залишаються свобода думок і право на доступ до інформації. Ніхто не збирається примушувати громадян вірити або не вірити тій чи іншій інформації", - зазначила вона.
Нагадаємо, раніше в ЄС запустили сайт euvsdisinfo.eu для боротьби з дезінформацією з боку Російської Федерації. У супровідній інформації сайту йдеться про те, що він створений у рамках кампанії "спрямованої на поліпшення прогнозування, розгляду та реагування на прокремлівську дезінформацію".
Проект здійснений за програмою "ЄС проти дезінформації" і доступний одразу на трьох мовах: російській, німецькій і англійській.
Також повідомлялося про те, що ЄС збільшує допомогу Україні у боротьбі з російською пропагандою. Зокрема, Єврокомісія збільшує фінансову підтримку у цьому питанні.