Заяви політиків у Лондоні про успіх, якого досягли представники Великої Британії і Європейського союзу на переговорах щодо Brexit, не відповідають дійсності, заявлили представники Євросоюзу, які беруть участь у переговорах, передає газета The Guardian з посиланням на власні джерела.
"Це не так. Насправді всі відчувають деяку тривогу. Те, що відбувається, складно назвати переговорами. Під час останнього раунду у п'ятницю ми приступили до змістовної частини, що, звичайно, є кроком вперед, однак це повинно було бути зроблено ще дуже давно, і поки ми ще дуже далекі від кінцевого результату", – коментують вони хід переговорів.
Заява представників Євросоюзу пов'язана із тим, що раніше британський міністр з питань виходу Британії з складу Євросоюзу Стівен Барклі заявив про досягнення деяких угод з Євросоюзом у процесі переговорів щодо Brexit.
Прем'єр-міністр Британії домагається відновлення переговорів про умови Brexit. Проте в ЄС уже заявили, що не збираються робити цього, оскільки вважають оптимальними домовленості, досягнуті під час переговорів з урядом Терези Мей. Попри це, Джонсон висловив готовність домогтися виходу Британії з Євросоюзу до 31 жовтня.
23 липня колишній мер Лондона і ексміністр закордонних справ Борис Джонсон виграв перегони за лідерство в Консервативній партії. Наступного дня королева Єлизавета II призначила його прем'єр-міністром. Дональд Трамп схвально відгукувався про Джонсона і його політичних успіхи.
Джонсон є одним з найпослідовніших прихильників виходу Британії з ЄС. Уряд Терези Мей він залишив після занадто м'якого, на його думку, проекту угоди з Євросоюзом. Протягом останніх місяців нещадно критикував прем'єр-міністра Терезу Мей.
Британія залишається членом Євросоюзу до 31 жовтня, але зможе вийти раніше, якщо угоду, вже тричі відкинуту Палатою Громад, все ж таки вдасться ухвалити.
Докладніше про те, чому відставка Мей може стати ключем для виходу з кризи Brexit, читайте в матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".