Рада Євросоюзу оновила "терористичний список", до переліку якого увійшли особи, організації та установи, проти яких запроваджуються обмежувальні заходи, зокрема, заморожування рахунків і активів на території країн Європейського союзу у зв'язку з їх терористичною діяльністю, повідомляє пресслужба Ради ЄС у понеділок, 13 січня.
"Вперше Рада ЄС утворила такий перелік на виконання резолюції РБ ООН після терористичної атаки 11 вересня 2001 року", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Рада ЄС переглядає та вносить зміни в цей список щонайменше, раз на шість місяців, на основі будь-яких нових фактів або подій, пов'язаних із тероризмом.
За словами пресслужби, зазначений санкційний режим є відокремленим від резолюцій Радбезу ООН, які спрямовані проти Аль-Каїди та Ісламської держави, оскільки ЄС має власну систему санкцій, яка дозволяє автономно застосовувати обмеження проти Ісламської держави та Аль-Каїди, а також проти пов'язаних з ними осіб та установ.
Серед 15 осіб, які підпадали під санкції ЄС після попереднього перегляду "терористичного списку" у серпні 2019 року, був іранський генерал-майор Касем Сулеймані, який був ліквідований в результаті повітряного удару США по аеропорту в Багдаді.
Раніше повідомлялося, що Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію проти фінансування світового тероризму, яка була одноголосно схвалена 28 травня.
13 лютого Європейська комісія затвердила новий список третіх країн зі слабкими режимами боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. До списку увійшли 23 країни, у яких зафіксовані стратегічні недоліки в своїх рамках боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму: Афганістан, Американське Самоа, Багамські Острови, Ботсвана, Північна Корея, Ефіопія, Гана, Гуам, Іран, Ірак, Лівія, Нігерія, Пакистан, Панама, Пуерто-Ріко, Самоа, Саудівська Аравія, Шрі-Ланка, Сирія, Тринідад і Тобаго, Туніс, Віргінські острови та Ємен.
Знаходження у подібному списку не тільки б'є по репутації держави, але і ускладнює фінансові відносини з Євросоюзом - банки країн, які входять до нього, зобов'язані проводити додаткові перевірки платежів, до яких причетні особи із перелічених у списку держав.