Уряди Німеччини, Франції та Великої Британії закликали Іран до збереження умов укладеної у 2015 році ядерної угоди; особливо у Берліні, Парижі та Лондоні стурбовані непохитною рішучістю Тегерана і далі збагачувати уран та зберігати ядерні матеріали у обсягах більших, ніж обумовлено ядерною угодою, йдеться в спільній заяві трьох країн, оприлюдненому 14 липня, повідомляє Deutsche Welle.
"Хоча ми досі підтримуємо угоду, однак продовження її існування залежить від того, щоб Іран беззастережно дотримувався своїх зобов'язань. У зв'язку з цим ми настійно закликаємо Іран переглянути нещодавно прийняті ним рішення", – сказано у документі.
Німеччина, Франція та Британія припускають, що через посилений санкційний тиск США на Іран цінність ядерної угоди ризикує бути зведеною до нуля, оскільки чим сильніше Вашигтон тисне на Тегеран, тим більше положень "ядерної угоди" відкидає останній. У зв'язку з цим у трьох столицях поставили вимогу продовження діалогу щодо відновлення або переукладання ядерної угоди та висловили занепокоєння зростанням напруженості у регіоні Перської затоки.
Агентство Reuters пише, що погрози, висловлені представником іранського ядерного агентства, виходять далеко за межі невеликих кроків, які Іран зробив минулого тижня, щоб збільшити свої запаси матеріалу до меж, які були встановлені ядерною угодою.
Такі кроки Тегерана можуть викликати серйозні питання про те, чи є угода, спрямована на те, щоб заблокувати Ірану створення ядерної зброї, все ще життєздатною.
Ці дві загрози можуть звернути назад основні досягнення угоди, хоча Іран не згадав важливі подробиці про те, як далеко він може піти, щоб повернутися до статус-кво до укладення пакту, поки західні експерти вважали, що влада Ісламської республіки може створити бомбу протягом декількох місяців.
Представник організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камалванді підтвердив заяву про те, що Тегеран збагатив уран понад межі, встановленої в чистоті 3,67%, що становить 4,5%, повідомляє студентське інформаційне агентство ISNA.