UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Європарламенті 16-річній пакистанській школярці вручили премію Сахарова

З трибуни Європарламенту Малала Юсуфзай заявила, що необхідно змінити розуміння слова "сильний" - це означає освічений, а не озброєний.

Премію імені Сахарова "За свободу думки" вручено в середу, 20 листопада, у Страсбурзі Малалі Юсуфзай, 16-річній дівчині з Пакистану, активній захисниці прав жінок. На думку нагородного комітету, нинішній, 25-й лауреат премії є "символом боротьби з екстремізмом і фанатизмом".

"Ми дуже зворушені її ідеями, - заявив під час церемонії нагородження голова Європарламенту Мартін Шульц. - Освіта - це не привілей, освіта - це одне з фундаментальних прав людини".

"Я присвячую цю престижну нагороду всім героям Пакистану і людям по всьому світу, які борються за свої права. Нам необхідно змінити розуміння слова "сильний". Держава з талановитими, досвідченими і освіченими людьми - справжня супердержава, а не країна, де десятки тисяч солдатів і зброї. Освічена і працевлаштована молодь може трансформувати майбутнє Пакистану", - сказала з трибуни Європарламенту пакистанська школярка.

Премія "За свободу думки" імені Андрія Сахарова - це нагорода, яка щорічно вручається на одному з пленарних засідань Європарламенту за заслуги у боротьбі за свободу слова.

Малала Юсуфзай відома тим, що у 2009 році у Долині Сват, де контрольована талібами місцева влада заборонила дівчатам відвідувати школу, 11-річна Юсуфзай зважилася відстоювати своє право на отримання освіти - вона стала під псевдонімом вести блог, присвячений боротьбі за свої права і він швидко став дуже популярним. У жовтні 2012 року озброєні таліби здійснили на неї замах. Зараз Малала Юсуфзай є символом боротьби за права жінок не тільки у Пакистані, але і по всьому світу.

За останні роки Малала Юсафзай отримала низку престижних нагород у сфері захисту прав людини. Цього року вона також є одним з номінантів на Нобелівську премію миру. !zn

Читайте також:

Лауреатом премії Сахарова стала 16-річна "мішень" пакистанських талібів Малала Юсуфзай

Лідеру опозиції М'янми через 23 роки вручили премію Сахарова

Книгу юної правозахисниці Малали Юсуфзай заборонили у школах Пакистану