Європейський Союз у понеділок, 28 січня, затвердив квоти на аграрну продукцію, яку він прийматиме з третіх країн після того, як Велика Британія залишить блок, і визнав, що це може відбутися до того, як переговори у цьому питанні завершаться.
В ЄС діє низка "тарифних квот", що дозволяють сільгоспвиробникам, таким як США, Австралія, Нова Зеландія та країни Латинської Америки, експортувати певну кількість живих тварин, м'яса, молочних та інших продуктів без тарифів, повідомляє Reuters.
Якщо здійсниться запланований вихід Великої Британії з ЄС, це означає, що вона, як і інші 27 країн Євросоюзу, отримає свою частину квот.
На 51 сторінці регламенту ЄС вказані продукти від 11 500 тонн яловичини зі Сполучених Штатів і Канади, за які ЄС-27 візьме 99,8%, до 228 389 тонн новозеландської баранини, яка буде розділена 50 на 50.
Квоти, які також охоплюють рибу, деревину та деякі метали, розраховувалися на основі фактичних торговельних потоків за трирічний період.
Європейському Союзу доведеться домовлятися про нові квоти з іншими членами Світової торгової організації, які в цьому зацікавлені. Але в преамбулі до регулювання йдеться про те, що такі переговори повинні проводитися якнайшвидше, адже Британія збирається залишити ЄС 29 березня.
Сполучені Штати, Канада, Аргентина, Бразилія, Уругвай, Нова Зеландія і Таїланд свого часу скаржилися на те, що повідомлення про можливий розподіл квот можуть погіршити їхнє становище на ринку експорту.
Втім, і Велика Британія ризикує: прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар заявив у Давосі, що реалізація "жорсткого" Brexit – виходу Британії з ЄС без угоди, не дозволить королівству вести повноцінні торговельні відносини з іншими країнами. Крім того, група з 18 британських міністрів провела таємну зустріч, на якій обговорювалася зупинка "жорсткого" Brexit – виходу Великої Британії з ЄС без угоди. Міністри стурбовані економічними наслідками неупорядкованого виходу королівства з об'єднання.