Євросоюз наполягає на тому, щоб протягом дворічного перехідного періоду після виходу Великобританії зі складу ЄС Лондон дотримувався всіх положень європейського законодавства.
Якщо на цей період Британія хоче зберегти доступ до внутрішнього європейського ринку, в країні повинні продовжувати діяти європейські правила і норми. Особливо це стосується областей регулювання, умов фінансування і фінансового нагляду, заявив 25 вересня глава делегації ЄС на переговорах щодо Brexit Мішель Барньє в Брюсселі, передає DW.
Як дав зрозуміти Барньє, щоб Брюссель почав переговори про перехідному процесі, необхідно досягти суттєвого успіху" в таких питаннях, як права громадян Євросоюзу у Великобританії і права британців в ЄС після Brexit, фінансову угоду про виплати Лондона до бюджету ЄС, а також статус Північної Ірландії.
Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що Лондон буде продовжувати платити в бюджет Євросоюзу до 2020 року, відповідно до взятих на себе раніше зобов'язань.
Мей зазначила, що не хоче, щоб країни Євросоюзу втратили кошти з-за виходу Британії протягом бюджетного періоду, який триває до 2020 року.
Варто відзначити, що бюджет ЄС був затверджений ще у 2013 році, у тому числі затвердив і британський парламент.
Мей також підтвердила, що Британія вийде з Євросоюзу 29 березня 2019 року, а перехідний період повинен тривати не більше двох років.