UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС ухвалили реформу авторського права

Її критикують як користувачі, так і такі інтернет-гіганти, як Google і Wikipedia.

Рада Європейського союзу в понеділок прийняла нову директиву про захист авторського права в інтернеті. Європарламент схвалив її ще 26 березня.

Нові правила, прийняті ЄС, зобов'яжуть такі онлайн-платформи, як YouTube, Facebook і Google News, укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їх роботи онлайн. "Ліцензійні угоди дозволять правовласникам отримати справедливішу винагороду за цифрове використання їх робіт", стверджують у ЄС.

Директива зобов'язує інтернет-платформи стежити за тим, чи не публікують їхні користувачі контент, на який поширюється авторське право. Експерти вважають, що таке зобов'язання веде до того, що інтернет-платформи, наприклад YouTube і Instagram, будуть змушені створювати фільтри, що перешкоджають завантаженні на їх сайти матеріалів, що порушують авторське право. ЗМІ зазначають, що в YouTube вже діє подібна система - Content ID - вона може відстежити і заблокувати незаконно завантажені захищені авторським правом матеріали.

Критики реформи висловлювали побоювання, що нове законодавство може призвести до фільтрації контенту, що завантажується в інтернет. За їх словами, контроль з боку технологічних гігантів за контентом, який з'являється на їхніх ресурсах, суперечить основним принципом інтернету - вільному обміну інформацією.

Читайте також: В Європі досягли угоди про авторське право в епоху цифрових технологій - ЗМІ

Реформа викликала значну критику і протести. П'ять мільйонів інтернет-користувачів підписали петицію, щоб зупинити її.