UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС поставили умову щодо скасування віз для Туреччини

Євросоюз хоче прив'язати заплановану скасування віз для Туреччини до виконання країною зобов'язань по прийому біженців з Європи.

ЄС продумує обмежувальні умови для запланованої на червень 2016 року скасування візового режиму з Туреччиною, повідомила газета Die Welt з посиланням на дипломатичні джерела в ЄС.

Подібну ініціативу підтримує ряд країн, у тому числі Німеччина й Франція.

Із позиції ряду держав-членів Євросоюзу, угода з Анкарою повинно містити розділ щодо припинення дії безвізового режиму у тому випадку, якщо турецькі влади "не будуть дотримуватися раніше досягнутих домовленостей, зокрема, про належному прийманні повертаються з Греції біженців, про надання необхідної потребують захисту біженцям та про дотримання прав людини".

За інформацією джерела німецької газети, європейські дипломати наполягають, щоб подібна голова стала нормою в угодах про безвізовий режим з третіми країнами. Зокрема, під час підписання домовленостей про лібералізацію візових відносин не тільки з Туреччиною, але і з Косово, Грузією і Україною. В такому випадку "шляхом послідовної процедури безвізовий режим можна буде відносно швидко скасувати".

Остаточне рішення з цього приводу в Брюсселі поки не прийнято, але очікується в недалекому майбутньому, зазначає німецьке видання. Тема скасування віз для країн-кандидатів у члени ЄС буде інтенсивно обговорюватися за рамками зустрічі міністрів закордонних справ держав ЄС, яка відбудеться 21 квітня в Люксембурзі.

18 березня ЄС та Туреччина прийшли до угоди по біженцям. З 20 березня, всіх нелегальних мігрантів, які прибудуть в Грецію, почнуть висилати назад через Егейське море на турецьку територію. Як відомо, відповідно до міграційної угоди - в обмін на допомогу у врегулюванні кризи біженців ЄСпообіцяв Анкарі спростити візовий режим, а також дати новий старт переговорам про членство Туреччини в ЄС. Однак згідно з правилами ЄС, Туреччині не може бути надана свобода пересування в Шенгенській зоні, поки вона не визнає уряд Кіпру. Напередодні, президент республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс заявив, що влада країни буде блокувати процес вступу Туреччини в Євросоюз, поки Анкара не визнає Кіпр як суверенна держава.

1 квітня Amnesty International заявила: ЄС, можливо, зробив "фатальну помилку", уклавши з Анкарою міграційну угоду. Експерти Amnesty International зафіксували масові факти примусового повернення Анкарою сирійських біженців в розорені війною райони Сирії, про це йдеться у звіті правозахисної організації.