Тринадцять країн-членів Євросоюзу підготували для обговорення проект програми розвитку "Східне партнерство". У документі відзначається необхідність співпрацювати з Києвом "в широкому політичному спектрі" і проводити політику відповідно до розвитку подій в Україні, де триває криза, що почалася після відмови влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС.
Питання про санкції проти українських чиновників, відповідальних за розгін демонстрантів, до порядку денного обговорення документа поки не внесено.
Документ називається "20 тез "Східного партнерства" після Вільнюса". У проекті нової програми пропонується всім учасникам, крім підписання угод про асоціацію з ЄС, обговорити так званий "Європейський пакет", в якому мова піде про свободу пересування та візах, студентських обмінах, двосторонніх програмах і розширення участі у громадських програмах ЄС.
В проекті рекомендовано прискорити процес підписання угод про асоціацію з Грузією і Молдовою. Зробити це пропонується не пізніше серпня 2014 року, а також рекомендується підготувати скоординований відповідь у випадку, якщо Росія почне тиснути на ці країни. Пропонується також продовжити відкритий діалог з Росією щодо інтеграційних процесів в Європі, але водночас наполягають, що каральні заходи відносно членів Східного партнерства є неприпустимими.
Документ, який вже схвалили Великобританія і Німеччина, обговорять міністри закордонних справ країн ЄС на засіданні в Брюсселі 10 лютого.
У програмі ЄС "Східне партнерство" беруть участь, крім України, Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова. !zn