UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС не мають наміру переглядати "кримський" пакет санкцій проти РФ

Дискусія може вестися лише про штрафні заходи, пов'язані з участю Росії у конфлікті в Донбасі.

Країни Європейського Союзу не обговорюватимуть питання перегляду санкцій, накладених на Російську Федерацію за анексію Криму, повідомляє DW.com з посиланням на прес-секретаря міністерства закордонних справ ФРН Мартіна Шефера.

"Ці санкції однозначно залишаються в силі і будуть продовжені", − заявив спікер міністерства 23 листопада в Берліні. Він також додав, що обсяг і тривалість дії санкцій, пов'язаних з російською агресією в Донбасі, будуть залежати від виконання Кремлем Мінських домовленостей.

"Якщо якісь санкції будуть обговорюватися, то дискусія торкнеться штрафних заходів, прийнятих у зв'язку з політикою Росії на сході України", − підкреслив Шефер.

Представник МЗС ФРН припустив, що 28 країн-членів ЄС можуть по-різному сприймати російсько-український конфлікт і представити різні варіанти аналізу цієї ситуації.

Проте, до кінця січня 2016 року країни Євросоюзу повинні прийти до конесенсусу в своїх уявленнях про прогрес у справі реалізації Мінських угод і політичного врегулювання конфлікту в Донбасі, а потім зробити з цього політичні висновки, підсумував Шефер.

Читайте також: Постол хоче битися з легендарним Пак'яо

Нагадаємо, видання Reuters повідомило, що лідери країн Заходу в кулуарах саміту G20 в Туреччині домовилися про продовження санкцій проти Російської Федерації ще на шість місяців - до липня 2016 року.

Напередодні видання The Wall Street Journal повідомило про плани офіційного Брюсселя і Вашингтона продовжити і розширити санкційний тиск на РФ.

Санкційні заходи, які підлягають продовженню, включають в себе обмеження на співпрацю з російськими оборонними та енергетичними компаніями.

19 листопада в Білому домі повідомили, що США не змінять позицію по Україні через дії РФ в Сирії.

США і ЄС вводили антиросійські санкції у декілька етапів в 2014 році після того, як РФ анексувала Крим.

Санкції економічного характеру були введені влітку минулого року після того, як на території України були проголошені підтримувана Москвою так звана "Донецька народна республіка" і "Луганська народна республіка".