Спеціальна європейська група боротьби з російською дезінформацією з 2015 року зафіксувала понад п'ять тисяч випадків, коли Росія поширювала неправдиві новини, передає "Польське Радіо". Більше двох тисяч разів Російська Федерація поширювала фейки стосовно України.
Зокрема, за даними експертів Євросоюзу, дезінформаційну кампанію щодо Азовського моря Росія почала майже за рік до нападу на українські кораблі у Керченській протоці, у результаті якого 24 українських моряки опинилися у російському полоні. Спочатку РФ повідомила про те, що Україна нібито поглибила дно Азовського моря для флоту НАТО. Після цього, з'явилася інформація, що українська влада нібито інфікувала море вірусом холери. Окрім того, РФ поширювала новину про те, що Сполучені Штати Америки працюють над планами розпалювання зіткнень між Росією та Україною біля Азовського моря з 1990-х років.
Зазначено, що майже 1200 випадків російської дезінформації стосувалися Сполучених Штатів. Щодо Європейського союзу РФ поширювала фейки 700 разів, з них понад 120 – на тему Польщі. У таких "новинах" йшлося про агресивну поведінку щодо Сходу, територіальні вимоги щодо України та мрії відновити імперію.
Окрім того, більше 400 випадків російської дезінформації стосувалися НАТО та Сирії, трохи менше фейків було про міграцію та близько 40 про Brexit.
Як повідомлялося, Україна залишається на першому місці серед країн, інформацію щодо яких спотворюють російські ЗМІ. Зокрема на тисячу випадків неправдивих чи викривлених новин у 2018 році, поширених прокремлівськими медіа, 461 стосувалися України. Найчастіше російські державні ЗМІ поширюють неправдиву інформацію про зовнішні борги України, про українську армію і про президента країни.