UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС налаштувалися "освіжити" відносини з Росією після саміту у Вільнюсі

Голова представництва Євросоюзу в Росії висловив жаль, що такі взаємозалежні партнери, як ЄС і РФ, посварилися. "Після Вільнюса треба буде освіжити двосторонні відносини", - сказав він.

3 останнім часом переживають складні часи. Про це в інтерв'ю виданню "Коммерсант" заявив глава представництва ЄС в Росії Вігаудас Ушацкас.

"Такий стан справ не відображає глибину, охоплення і потенціал діалогу між ними. Мене засмучує така сварка між взаємозалежними партнерами. Я твердо переконаний, що у нас набагато більше спільного, ніж того, що нас розділяє", - зазначив він.

"Але ми б хотіли активізувати стратегічний діалог з РФ", - додав представник ЄС.

У той же час Ушацкас зазначив, що в ЄС "звичайно, взяли до уваги той тиск, який чинили на Київ, і ті попередження та погрози, які на його адресу надходили". Уточнююче питання журналістки, чи йдеться про тиск з боку Москви, залишилося без відповіді, але і без заперечень. "Ми ні на кого не тиснемо і нікому не погрожуємо", - продовжив він від імені Євросоюзу.

При цьому він підтвердив, що Європу не влаштовує формат тристоронньої зустрічі ЄС-Україна-РФ для врегулювання питань, які торкнуться взаємних інтересів сторін у разі підписання Угоди України та ЄС про асоціацію та зону вільної торгівлі. "Ми регулярно інформували РФ про хід наших переговорів з Україною, але самі переговори ми можемо вести тільки на двосторонній основі", - підкреслив Ушацкас.

Нагадаємо, у Вільнюсі у четвер відкривається саміт "Східного партнерства". Учасники - представники 34 країн на рівні голів держав і міністрів, а також керівництво Євросоюзу обговорять майбутнє цієї програми співпраці ЄС з шістьма державами пострадянського простору - Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Головною інтригою форуму залишається питання підписання Україною Угоди про асоціацію з Євросоюзом та розширеної угоди про вільну торгівлю. Незважаючи на рішення Києва призупинити підготовку до підписання документа, в ЄС все ще сподіваються, що українська влада в останню хвилину змінить думку. !zn

Читайте також:

ЄС на Вільнюському саміті розгляне можливість тристоронніх переговорів за участю РФ

Опозиція зібрала необхідні підписи для винесення на голосування питання про відставку Кабміну

Тимошенко вивісила у себе в палаті саморобний прапор Євросоюзу

Фюле запевнив, що після саміту у Вільнюсі ЄС не забуде про Тимошенко