В Японії проходять заходи, присвячені пам'яті жертв ядерних бомбардувань міст Хіросіма і Нагасакі у 1945 році.
У зв'язку з цим на меморіальній церемонії у вівторок, 9 серпня мер Нагаски Томіхіса Тауе зачитав Декларацію світу, в якій закликав відмовитися від ядерної зброї, а також акцентував увагу, що небезпека використання такої зброї, як і раніше, зберігається.
"Ми рухаємося до цього (роззброєння – ред) повільними кроками, і шлях ще довгий. Але я вірю, що ми наближаємося до світу без ядерної зброї і зможемо її досягти. Це страшне, безжальне зброю, яка знищує життя людей. У світі існує понад 15 тисяч ядерних зарядів, і небезпека використання їх у війні, помилково або руками терористів, залишається", - сказав Тауе. Мер Нагасакі також високо оцінив нещодавній візит до Хіросіми Барака Обами, , який став першим американським президентом, який відвідав це місто і запросив в Японію інших світових лідерів, аби ті змогли особисто дізнатися про жахливі наслідки застосування ядерної зброї.
Ядерну бомбу на Хіросіму американські ВПС скинули 6 серпня 1945 року. Значна частина міста була зруйнована вибухом було вбито 70 тисяч осіб, ще 60 тисяч померли від променевої хвороби, опіків і поранень. Радіус зони повного руйнування становив приблизно 1,6 кілометра, а пожежі виникли на площі 11,4 квадратних кілометра. 90 % будівель Хіросіми були пошкоджені або повністю знищені. За перші півроку після бомбардування померли 140 тис. чоловік.
9 серпня 1945 року американці скинули ядерну бомбу на японське місто Нагасакі, практично миттєво загинули як мінімум 70 тисяч осіб.