UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Японії висловлюють жалобу у 70-ту річницю бомбардування Хіросіми

Японія закликає світ позбутися ядерної зброї.

© @james_kimber Twitter
Нове покоління японців не хочуть вибачатися за Війну
Нове покоління японців не хочуть вибачатися за Війну
Хіросіма, 6 серпня 2015 рік. Фото: Джеймс Кімбер
Хіросіма, 6 серпня 2015 рік. Фото: Сет Робсон

Хіросіма, 6 серпня 2015 рік. Фото: Сет Робсон

У четвер, 6 серпня, жителі та гості японського міста Хіросіма похилилися у скорботі за загиблими в результаті першої в історії бомбардування міста ядерною бомбою.





Японія відзначає 70-ту річницю трагічних подій твердими закликами до світу повністю позбавитись ядерної зброї, відзначає Reuters. У своїй промові з нагоди жалобних заходів прем'єр-міністр Синздо Абе в черговий раз наголосив, що виступає за заборону ядерної зброї по всьому світу, повідомляє Reuters.

У той же час, відзначає агентство, прем'єр-міністр активно лобіює новий закон, який експерти схильні розцінювати як відхід від пацифістського курсу Японії вперше з моменту закінчення Другої світової війни. Як відомо, тоді Японія, яка капітулювала, відмовилася від армії для країни, однак їй було надано право мати сили оборони. Тепер Абе пробує переконати японський парламент у необхідності прийняти закон, що дозволяє японським військовим брати участь у конфліктах за кордоном.

Абе неодноразово піддавався критиці за подібні ініціативи, а також за сприйняття Другої світової війни, що відрізняється від його попередників. У квітні 2015 року його заява про те, що він не повною мірою дотримується думки про "агресію" Японії, викликало бурхливий скандал. Китай і Південна Корея, які найбільше під час Війни постраждали від японських завойовників, висловили дипломатичну образу. Тоді Абе не приніс вибачень азіатським країнам, обмежившись заявою про "глибоке каяття". Правда, пізніше Абе заявив, що "повністю" приєднується до думки минулих прем'єр-міністрів Японії щодо ролі його країни як агресора.

До 6 серпня японські урядові експерти підготували доповідь, в якому настійно рекомендували Абе використовувати термін "агресія" щодо поведінки Японії у Другій світовій. У четвер він пообіцяв ознайомитися з ним і пізніше виступити з новою заявою щодо ролі Японії у Другій світовій війні.

Читайте також: Скандал між Токіо і Сеулом: бомбардування Хіросіми і Нагасакі у Південній Кореї назвали "божественним покаранням"

Хіросіма була атакована американськими бомбардувальниками 6 серпня 1945 року, через кілька місяців після капітуляції гітлерівської Німеччини та її союзників. Японія відмовилася вийти з війни, однак після скидання ядерної бомби на Хіросіму і Нагасакі (9 серпня), 15 серпня в Японії визнали капітуляцію. В результаті ядерної атаки на Хіросіму загинуло, за різними даними, від 140 до 200 тисяч осіб.

Дивіться галерею рідкісних фотографій Хіросіми після ядерного удару у порівнянні з сучасним містом посиланням.