UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Японії стався землетрус магнітудою 6,6

Після землетрусу сталося сім афтершокових поштовхів.

Землетрус магнітудою 6,6 стався в префектурі Тотторі на заході Японії. Осередок залягав на глибині 10 кілометрів. Епіцентр знаходився в центрі префектури. За семибальною японської шкалою максимальна сила поштовхів склала 6 балів. За повідомленнями очевидців, поштовхи були настільки сильними, щоб важко втриматися на ногах. Підземні поштовхи відчувалися в 31 з 47 префектур Японії.

Після землетрусу магнітудою 6,6 в японській префектурі Тотторі тривають афтершокові поштовхи магнітудою від 3,8 до 5, повідомило Головне метеорологічне управління Японії.

Метеорологи закликають населення не повертатися у будинки у зв'язку з триваючими підземними поштовхами.

Після землетрусу надходять повідомлення про постраждалих під час землетрусу. Є відомості про збитки, завдані будівель префектури, в мерії розбиті шибки в будівлі по сусідству постраждав дах. Біля мерії міста Кураеси на проїжджій частині виникла глибока тріщина.

На АЕС "Іката" на острові Сікоку, де працює третій реактор, а також на АЕС "Такахама", "Оі" та "Міхама" в префектурі Фукуї і на АЕС "Сімане" в префектурі Сімане не зафіксовано позаштатних ситуацій. Заміри радіації на моніторингових пунктах цих АЕС не показали підвищення радіаційного фону.Як раніше повідомлялося, за 20 років, в 1996 – 2015 роках в усьому світі від природних катастроф і катаклізмів загинуло близько 1,35 млн осіб. За цей час зареєстровано понад 7 тис. великих стихійних лих, йдеться в новій доповіді Бюро ООН щодо зниження ризику стихійних лих (UNISDR) і бельгійського Центру дослідження епідеміології катастроф. Так, автори доповіді зазначили, що кількість геофізичних катастроф, у т. ч. землетрусу, цунамі і виверження вулканів, залишилося практично таким же, як і в попередні два десятиліття, а кількість катастроф, пов'язаних з погодою і кліматом - повенями, бурями, хвилями тепла - збільшилося більш ніж у два рази (з 3017 до 6392).