В японській префектурі Тотторі зафіксовано понад 230 повторних афтершокових підземних поштовхів, повідомило Головне метеорологічне управління Японії.
Метеорологи попереджають, що афтершокові поштовхи триватимуть близько тижня. Це створює підвищену небезпеку обвалів і зсувів гірських селів.
21 жовтня в Японії стався землетрус магнітудою 6,6. Епіцентр знаходився в центрі префектури Тотторі. Осередок залягав на глибині 10 кілометрів. За семибальною шкалою японської максимальна сила поштовхів склала 6 балів. За повідомленнями очевидців, поштовхи були настільки сильними, щоб важко втриматися на ногах. Підземні поштовхи відчувалися в 31 з 47 префектур Японії. В результаті землетрусу постраждали 16 осіб, також були зруйновані і пошкоджені понад 320 будинків.
Як раніше повідомлялося, за 20 років, в 1996 – 2015 роках в усьому світі від природних катастроф і катаклізмів загинуло близько 1,35 млн осіб. За цей час зареєстровано понад 7 тис. великих стихійних лих, йдеться в новій доповіді Бюро ООН щодо зниження ризику стихійних лих (UNISDR) і бельгійського Центру дослідження епідеміології катастроф. Так, автори доповіді зазначили, що кількість геофізичних катастроф, у т. ч. землетрусу, цунамі і виверження вулканів, залишилося практично таким же, як і в попередні два десятиліття, а кількість катастроф, пов'язаних з погодою і кліматом - повенями, бурями, хвилями тепла - збільшилося більш ніж у два рази (з 3017 до 6392).