UA / RU
Підтримати ZN.ua

В уряді РФ констатували розвал наукової бази російської промисловості

Щоб зробити «великий ривок» у технологічному розвитку, Росії знадобиться щонайменше 5–7 років.

Російська пропаганда говорить про імпортозаміщення, а Кремль вимагає від вчених створити технології на заміну західним, а від чиновників – відродити цілі галузі – від авіабудування до автопрому. Але фактично в Росії просто немає інфраструктури для проведення дослідно-конструкторських робіт. Про це, як повідомляє The Moscow Times, заявив перший віце-прем'єр РФ Андрій Білоусов.

За його словами, ні наука, ні промисловість не мають бази для проведення досліджень та розробок.

Російський уряд розробляє стратегію технологічного розвитку, яка вимагає до 2030 року в 2,5 рази знизити залежність від іноземних технологій і при цьому майже вдвічі збільшити обсяги випуску інноваційних товарів. Також програмою потрібно, щоб число патентів на винаходи в Росії стало б утричі більшим.

Читайте також: У Росії вирішили потягатися з Apple: для чиновників розробили смартфони замість iPhone

Але де-факто, констатував Бєлоусов, можливості реалізації великих наукових проектів у Росії «втрачені».

"У нас інфраструктура для ДКР (дослідно-конструкторських робіт) практично відсутня взагалі", - поскаржився він, додавши, що все це треба відроджувати.

За оцінками Білоусова, для того, щоб зробити «великий ривок» у технологічному розвитку, Росії знадобиться щонайменше 5–7 років.

Росія з часів розвалу Радянського союзу втратила дві третини необхідних цього кадрів, зокрема технологів і головних конструкторів. Тому Росія відстає на світовому ринку винаходів. За 2010–2019 роки. частка російських патентних заявок у світі знизилася майже вдвічі – з 1,6 до 0,9%.

"Як ми знаходилися на рівні приблизно 2000-го року, так і в 2020 році, і в 2022 році вони з невеликими коливаннями залишаються у нас приблизно на тому самому рівні", – підкреслив Білоусов.

Читайте також: Антирекорди російської економіки

Нагадаємо, Росія є найбільш підсанкціонною країною світу. Наразі проти російських фізичних та юридичних осіб діє 14 081 санкція. Це вп'ятеро більше, ніж до визнання т.зв. "Л/ДНР".