UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європі час стати самостійнішою в умовах призначення Венса віцепрезидентом у разі перемоги Трампа — Politico

Його можлива присутність у Білому домі посилить вимоги США до Європи взяти на себе більшу відповідальність за свою оборону.

Європейські лідери, які вже занепокоєні тим, що колишній президент США Дональд Трамп може повернутися до Білого дому, отримали ще одну серйозну причину для хвилювання — його вибір сенатора від штату Огайо Джей Ді Венса на посаду віцепрезидента від республіканців.

Загалом, присутність Венса в Білому домі, ймовірно, посилить скептицизм Трампа щодо НАТО. Він не буде підтримувати НАТО так само активно, як колишній міністр оборони Трампа Джеймс Меттіс, і не намагатиметься розвіяти занепокоєння європейських союзників, м'яко дорікаючи їм, як колишній віцепрезидент Трампа Майк Пенс, вважає Джеймі Деттмер, редактор думок в Politico Europe.

"Вибір Трампом партнера по передвиборчій гонці підкреслює, що він не переосмислив свої погляди на НАТО і Європу", — пише Деттмер.

Читайте також: Венс може стати віцепрезидентом часів Трампа. У Держдепі оцінили загрозу для України

Втім, дехто сподівається, що другий термін Трампа можна пережити так само, як і перший. На саміті НАТО було багато розмов про те, що 20 з 32 країн-членів Альянсу зараз виділяють 2% свого ВВП на оборону. Усі розмови про те, що Європа зараз робить свій внесок, були спрямовані не на президента Джо Байдена, а на кандидата Трампа.

Але лише цього навряд чи вистачить, адже республіканці з MAGA вже відійшли від цифри у 2%. На початку цього року колишній високопоставлений чиновник Пентагону Елбрідж Колбі — якому пророкують головну роль у сфері національної безпеки в адміністрації Трампа — сказав в інтерв'ю Politico, що європейські члени НАТО "абсолютно точно" повинні витрачати на оборону від 3 до 4% свого ВВП, як це робила більшість країн за часів холодної війни.

Минулого року юридичні проблеми колишнього президента США дозволили європейським лідерам зітхнути з полегшенням, але зараз вони знову намагаються створити "захищене від Трампа" НАТО, що б це не означало.

Читайте також: Що насправді думає кандидат на пост віцепрезидента від республіканців про Європу? — Politico

"У найгіршому випадку це просто неможливо. Якщо, звісно, Європа не поставиться набагато серйозніше до розширення своїх збройних сил і не перестане ставитися до своїх відносин зі США як до меню з можливістю вибирати делікатеси, не сплачуючи повний рахунок", — зазначає Деттмер.

Європі потрібно буде бути набагато конструктивнішою, ніж вона була за першої адміністрації Трампа й взяти на себе набагато більший тягар, ніж вона має зараз.

Читайте також: Вибір Венса на посаду віцепрезидента вказує на бажання Трампа продовжувати боротьбу за свої погляди й цілі — The Hill

Раніше ми повідомляли про заяви Венса про Україну. Він один із тих республіканців, які вимагали від Білого дому припинити військову та фінансову допомогу Україні, а також вважає, що Київ має поступитися частиною територій на користь Росії. Зокрема у квітневій статті для The New York Times Венс писав, що у Києві та Вашингтоні мають визнати, що ціль Володимира Зеленського щодо повернення України до кордонів 1991 року є нереалістичною.