UA / RU
Підтримати ZN.ua

В тілах жертв катастрофи "Боїнга" знайдені уламки "Бука" - ЗМІ

Підтвердження фахівцями цього факту може стати ще одним доказом причетності РФ до катастрофи.

У тілах загиблих під час авіакатастрофи Boeing-777 в Донбасі у серпні 2014 року були знайдені уламки ракети, випущеної з системи "Бук".

Про це повідомляє голландське видання NOS з посиланням на екс-керівника української групи в команді з розслідування катастрофи Василя Вовка.

"Згідно з попередніми висновками слідства, в тілах і елементах літака були знайдені уламки ракети "Бук", - цитує Вовка видання.

Як відзначають представники спільної слідчої групи, якщо слідство встановить, що ці частинки дійсно є елементами ракети "Бука", це стане ще одним доказом причетності Росії до катастрофи. З цією метою в рамках слідства було проведено порівняльний аналіз.

"Зараз розглядаються різні версії, найбільш ймовірний з яких - що літак збитий ракетою, випущеною з "Бука", однак інші сценарії слідство поки не виключило", - уточнив співрозмовник видання.

Читайте також: Місія ОБСЄ отримала нагороду за роботу на місці катастрофи "Боїнга" в Україні

Нагадаємо, пасажирський Boeing був збитий в Донбасі 17 липня 2014 року. На борту літака, що слідував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, перебували 298 осіб. У результаті катастрофи всі пасажири і члени екіпажу загинули. Розслідуванням катастрофи займається міжнародна слідча група під керівництвом Нідерландів.

11 серпня слідча група з Нідерландів отримала фрагменти ракети, випущеної з російської системи протиповітряної оборони "Бук", яка може бути тією самою, яка рік тому збила малайзійський авіалайнер "Боїнг 777", в результаті чого загинули 298 осіб.

Нідерланди планують опублікувати звіт про катастрофу "Боїнга" в Донбасі 13 жовтня. Про те, де і як саме відбудеться знайомство журналістів і широкої публіки з доповіддю, буде оголошено додатково.

29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.