UA / RU
Підтримати ZN.ua

В судах Британії зростає кількість справ з Росії – FT

Експерти пояснюють це недовірою позивачів з пострадянських країн до системи юстиції в рідних країнах.

Дві третини справ, які розглядає Лондонський комерційний суд, були подані іноземцями. Таким чином, столиця 3 поступово перетворюється на світовий центр правосуддя.

Про це пише сьогодні Financial Times, посилаючись на дослідження, в ході якого було оцінено 1158 судових рішень з 2008 до 2016 років. Таким чином, вдалося встановити, що впродовж цих років кількість позовів у англійських судах з країн Європи скорочувалася, в той час як з країн колишнього СРСР постійно зростала. На європейські компанії припадало 35% усіх скарг в 2012-2013 роках, а в березні 2016 року їхня частка вже становила 20%.

Видання пише, що серед іноземців найчастіше позови в англійські суди подають громадяни Казахстану, які за 12-місячний період, який закінчився в березні 2016-го, подали 21 позов. Слідом за ними – росіяни, яких стосуються 20 справ. Financial Times зазначає, що російські багатії все частіше віддають перевагу англійським судам через їхню хорошу репутацію.

Серед казахських судових справ у Лондоні був позов банку BTA Bank проти колишнього виконавчого директора установи Мухтара Аблязова. Серед вироків, які стосувалися громадян Росії, була справа "Банку Москви" проти найбільшого російського імпортера бананів Володимира Кехмана, якого звинувачують у шахрайстві.

Національність учасників судових справ також відображають те, хто розміщує корпоративні структури у офшорах, намагаючись уникнути сплати податків. Британські Віргінські острови, Кайманові острови і Швейцарія – серед 10 країн, звідки позови в англійські суди надходять найчастіше.

"Я не спостерігаю скорочення позовів з колишніх країн СРСР. Якщо ви подивитеся на розклад Комерційного суду в будь-який день, то побачите там багато російських, українських і казахських імен", - сказав партнер юридичної компанії Hogan Lovells Кріс Гардмен.

Читайте також: У Великобританії знайшли тіло загиблого експерта у справі Литвиненка – The Times

"Причина, чому всі ці позови стікаються сюди, в тому, що іноземці часто обирають англійське законодавство, щоб врегулювати свої ділові контракти, а також через невдоволення системами юстиції власних країн. Для них англійський суд – це золотий стандарт. Також у багатьох випадках йдеться про людей, які покинули пострадянські країни і переїхали жити в Британію, або мають нерухомість чи бізнес тут", - додав він.

Раніше видання Rzeczpospolita писало, що мільйонери тікають з Росії. Видання пише, що половина опитаних банкірів стверджує, що більшість їхніх російських клієнтів відмовилася від податкової резиденції в своїй країні або ж стали платником податків в іншій країні. Дві третини фінансистів розповіли, що росіяни "активно шукають інвестиційні візи", тобто купують право проживання в інших країнах в обмін на інвестиції. Найпопулярніші напрямки – Кіпр і Мальта. Найбільший інтерес до "податкової резиденції" росіяни проявляють до Великої Британії попри Brexit, а також до Швейцарії. В десятці найпопулярніших країн також Угорщина і Чехія.

Раніше повідомлялося, що близько 80% росіян визнали економічну кризу в РФ. При цьому, на думку старшого наукового співробітника інституту соціології Російської академії Леонтія Бизова, росіяни ставляться до кризи "дуже легко і не вважають ії глибокою".