UA / RU
Підтримати ZN.ua

В США обговорюють відправку в Україну спеціального військового підрозділу для охорони посольства

Також мова йде про спецпідрозділ морських піхотинців.

Представники Пентагону та дипломатичного відомства США обговорюють питання відправки до Києва підрозділу військ спеціального призначення для охорони американського посольства, яке повернулось до української столиці, пише The Wall Street Journal.

Президенту Байдену ще не представили цю пропозицію, однак навіть якщо він її схвалить, американські війська будуть розгорнуті лише для оборони та безпеки посольства, яке знаходиться в зоні досяжності російських ракет, заявили американські чиновники. Зараз посольство охороняє власними силами Служба дипломатичної безпеки Держдепартаменту.

На разі адміністрація прагне досягти балансу між можливою провокацією Путіна до агресивних дій та можливістю стримати потенційний напад на американський персонал і мати достатні ресурси для евакуації дипломатів у разі відновлення бойових дій в Києві.

Окрім використання сил спеціального призначення, які могли б посилити безпеку посольства, чиновники розглядають можливість базування в посольстві загону морських піхотинців, які зазвичай забезпечують безпеку в посольствах по всьому світу. Щоправда жодних офіційних пропозицій щодо цього міністру оборони Ллойду Остіну, голові Об'єднаного комітету начальників штабів армії генералу Марку Міллі або президенту Байдену ще не надсилали.

«Ми тісно спілкуємося з нашими колегами з Держдепартаменту щодо потенційних вимог безпеки зараз, коли вони відновили роботу в посольстві в Києві. Але жодних рішень не прийнято, і не обговорювалося жодних конкретних пропозицій на вищих рівнях відомства щодо повернення американських військових в Україну з цією чи іншою метою», - заявив прес-секретар Пентагону Джон Кірбі.

Читайте також: Ленд-ліз не призведе до «шаленого» боргу України після війни - посольство США

Посольство США в Києві відновило свою роботу 18 травня. На разі в дипломатичне відомство повернувся невеликий контингент дипломатів, а держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що відомство «внесло додаткові заходи для підвищення безпеки колег, які повертаються до Києва». Щоправда американські чиновники кажуть, що переваги поновлення дипломатичної присутності очевидні:  американський персонал зможе особисто взаємодіяти з київським урядом, контролювати розподіл допомоги, стежити за переміщенням російських військ і пропонувати технічні допомогу.