UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Сербії заговорили про «денацифікацію Балкан»

Позиція члена президентської партії викликала бурхливу реакцію в соцмережах

Член президентської «Сербської прогресивної партії» Володимир Джукович заявив, що Балкани потрібно «денацифікувати» Про це він написав у Twitter.

«Мені все здається, що Сербія буде змушена почати денацифікацію Балкан. Я хотів би помилятися», — написав Джукович.

Заява про «денацифікацію» повторює наративи Росії, які та використовує для виправдання війни в Україні.

Після бурхливої реакції серед користувачів соцмережі, член президентської команди не став брати свої слова назад, а навпаки написав ще низку дописів. Після критики на свою адресу він заявив, що «белградська еліта» (проти «денацифікації», бо «завжди підтримувала кожного сербського ворога».

«Замість того, щоб радіти, що Сербія має можливості допомогти їм у денацифікації, вони бунтують проти цього [...] У будь-якому випадку, денацифікація — річ необхідна і виховна, і, дякувати Богу, Сербія допоможе всім вигнати нацизм», — написав він.

На зауваження, що Сербія не має ядерної зброї та оточена країнами-членами НАТО, Джукович відповів: «Денацифікація — це також освіта, а не лише війна».

Допис Джуковича також прокоментував опозиційний політик Балша Божович, який наголосив, що громадяни Сербії виступають за мир, а нинішній «режим, що розпалює війну», треба якомога швидше змінити.

«Ніколи більше брат на брата, сусід на сусіда! Режим [президента Сербії Александара] Вучича має бути терміново відправлений в історію», — пише Божович.

Читайте також: «Капітуляції не буде, Сербія переможе»: президент Вучич звернувся до нації

Нагадаємо, ескалація конфлікту почалась за кілька годин до набуття чинності нового порядку, згідно з яким косовські серби з виданими Сербією номерними знаками на авто повинні переоформити їх на знаки Косова (RKS). Також громадянам Сербії на території частково визнаної держави видаватимуть тимчасові документи, які замінять сербські.

Після чого, президент Сербії Олександр Вучич попередив про плани вторгнення влади Косова до північних районів Сербії, використовуючи заборону на в'їзд громадянам із документами, виданими в Сербії.