UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Росії Клінтон вже б програла вибори лише через її передвиборче відео – Bloomberg

У рекламі фігурують діти і геї, за що в Росії проти Клінтон вже б завели справу.

Якби Гіларі Клінтон оголосила б свій намір змагатися за посаду президента в Росії, а не в США, в неї вже б почалися серйозні проблеми. Лише через перший передвиборчий ролик її б кандидатуру вже зняли, а прокуратура завела б справу.

Про це пише Леонід Бершидський на сторінках Bloomberg. З точки зору американців, відео, в якому Клінтон оголошує свій план боротися за крісло президента, може здатися нещирою спробою зачепити почуття виборців усіх груп. Знятий за стандартами інтернету, ролик може викликати думки, що між рядками Клінтон обіцяє піклуватися про середній клас.

Але російський ЦВК кричав би про порушення вже з перших хвилин відео. В багатьох сценах передвиборчого відео Клінтон фігурують діти. А це порушує статтю 48 Федерального закону про вибори і суміжні права громадян. Згідно з цим пунктом, не допустиме залучення до передвиборчих кампаній осіб, яким не виповнилося 18 років.

Тобто діти на відео не повинні фігурувати чи про щось говорити. Так само їхні фото не можна використовувати в зовнішній рекламі. Єдине виключення – сім'ї кандидатів.

Ще одним епізодом, який поставив би хрест на кампанії Клінтон – поява геїв на відео. Двоє хлопців тримаються за руки і один з них каже, що хотів би одружитися зі своїм коханцем. В Росії це теж порушує закон, який забороняє пропаганду гомосексуальних відносин і спробу популяризувати нетрадиційні сексуальні стандарти. За це в Росії штрафують на 19 тисяч доларів.

Таким чином, відео Клінтон одразу б заборонив "Росспоживнагляд", її б оштрафували. Крім того, проти неї могли б порушити розслідування через намір зібрати 2,5 мільярди доларів пожертв на свою кампанію. Цієї суми вистачило б, щоб зробити Клінтон потенційною загрозою для президента Володимира Путіна.

Оглядач пише, що в Росії впродовж останніх років прийняли цілу низку законів, щоб затикати рота опозиціонерам, які хочуть говорити про ліберальні цінності виборцям. Хоча в історії з участю Клінтон в виборах є й інший бік. Якщо вона стане президентом, їй доведеться мати справу з Путіним. В 2009 році, коли Клінтон була Держсекретарем, вона ініціювала політику "перезавантаження" у відносинах з Росією.

В результаті спроба зменшити напругу між Вашингтоном і Москвою провалилася. Путін звинуватив Клінтон в спонсорстві протестів проти його третього президентського терміну в 2012 році, а колишній Держсекретар США порівняла російського президента з Адольфом Гітлером за вторгнення в Україну.

Також в очах Росії нинішня президентська гонка в США, головними кандидатами в якій стали демократка Гіларі Клінтон і республіканець Джеб Буш, виглядає як чергування Путіна і Медведєва. Обоє кандидатів представляють політичні клани, які змагаються не один рік. Та попри це, порівнювати американські і російські вибори було би неправильно. Американські закони захищають опозиціонерів, а не затикають їм роти. В США політики можуть говорити все, що вважають за потрібне в ході своїх кампаній, на відміну від Росії.

Читайте також: Хілларі Клінтон впевнено перемагає в опитуванні про підтримку кандидатів на пост президента США

"Перефразовуючи Вінстона Черчіля можна сказати, що американська демократія в 2015 році стала найгіршою формою врядування, якщо не брати до уваги всі інші", - йдеться в статті.

Тим часом, президентська кампанія Клінтон може стати найдорожчою в історії. 67-річна Хіларі Клінтон користується досить значною підтримкою з боку прихильників Демократичної партії: її підтримують 59%. Раніше Барак Обама підтримав висунення Хілларі Клінтон в якості кандидата від Демократичної партії на президентських виборах у США.