UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Росії і анексованому Криму проходять вибори

МЗС України висловив протест з проведенням виборів на окупованому півострові.

В Російській Федерації, а також у двох округах анексованого Криму (Керч і Сімферопольському районі) сьогодні, 13 вересня, проходить єдиний день голосування.

"На виборах всіх рівнів буде заміщатися більше 92 тисяч посад і депутатських мандатів на регіональному та муніципальному рівнях", - повідомляє прес-служба ЦВК РФ.

У анексованому Криму на муніципальних виборах оберуть двох "депутатів" Джанкойської і Сакської міськрадах і по одному - у Феодосійський і Білогірський міськрадах.

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з проведенням виборів окупаційною владою в Криму.

"Чергова спроба Російської Федерації поширити своє національне законодавство на територію суверенної України є грубим порушенням норм міжнародного права, законодавства України", - відзначили в МЗС.

Також прямі вибори проходять у 83 85 суб'єктів Російської Федерації.

"В 11 суб'єктах Росії формують нові склади регіональних законодавчих органів (регіональних парламентів), в 23 суб'єктах обирають депутатів міських парламентів. У єдиний день голосування в Росії також проходять муніципальні вибори", - наголошується в повідомленні.

У списки виборців включено близько 59 млн осіб.

17 березня 2014 року на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня 2014 року прийнято постанову "Про незалежність Криму", яким Крим проголошений незалежною суверенною державою - Республікою Крим, у якої місто Севастополь має особливий статус. А 18 березня в Москві був підписаний договір про приєднання Криму й Севастополя до Росії в якості суб'єктів федерації".

Раніше президент Польщі Анджей Дуда нагадав, що Європа повинна вимагати від Росії повернення Криму Україні. Він підкреслив, що Кремль порушив міжнародне право.

Разом з тим депутат Європарламенту від Литви Габриэлюс Ландсбергіс заявив, що про Крим можуть забути, як це сталося з Південною Осетією і Грузією. За його словами, питання Криму має розглядатися на рівні ООН. Габриэлюс Ландсбергіс підкреслив, що Україна має повне право вимагати від Росії компенсацію за анексію Криму.

У серпні Путін заявив, що не буде коментувати заяву українського колеги про те, що візити на окупований півострів повинні узгоджуватися з Києвом. "Ні, я нічого не коментую, тому що майбутнє Криму визначили люди, які живуть на цій території. Вони проголосували за возз'єднання з Росією. Всі. Крапка", - заявив Путін.