UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Росії хочуть легалізувати співвітчизників за кордоном. Аналітики бачать в цьому воєнні плани

Захист таких «співвітчизників» уже неодноразово був причиною збройного нападу РФ.

У Кремлі працюють над створенням системи легалізації статусу так званих «співвітчизників Росії за кордоном», що в майбутньому може бути підставою для виправдання подальшої агресії та гібридних операцій за кордоном під приводом «захисту» російських співвітчизників, заявляє Інститут вивчення війни.

Аналітики ISW вказують, що про програму згадували ще у 2021 році, але по суті про неї нічого не відомо. Однак напередодні генеральний директор Федерального агентства з питань Співдружності Незалежних Держав (СНД) Євгєній Примаков в інтерв’ю пропагандистському агентству ТАСС розповів, що Росспівробітництво розробляє «електронну картку співвітчизника», яку начебто запустять уже до кінця 2024 року.

За його словами, програма начебто має надати таким «співвітчизникам» доступ до невизначених державних послуг, а також право відвідувати та працювати в Росії та навіть подавати документи на російське громадянство в майбутньому.

Серед іншого, Примаков заявив, що хоча деякі російські співвітчизники за кордоном не мають російського громадянства і «скептично» ставляться до політики Росії, вони все одно «так чи інакше» співвітчизники, а програма має допомогти їхнім дітям «підтримувати зв’язки з Росією».

Читайте також: Путін "поклав око" на важливий балтійський острів — міністр оборони Швеції

В ISW зазначають, що в Росії співвітчизниками вважають будь-кого, хто має хоч якісь історичні, культурні чи мовні зв’язки з Росією.

«Це є ключовим аспектом кремлівського наративу «Русскій мір», який Кремль має намір використовувати для виправдовують майбутню російську агресію під виглядом «захисту» російських співвітчизників», - прогнозують в Інституті, нагадуючи, що недавно російський уряд пом’якшив вимоги до знання мови та походження для співвітчизників, які бажають переїхати до Росії.

Зазначимо, що саме «захистом співвітчизників» Росія аргументувала своє вторгнення в Україну у 2014 та в 2022 роках, а також експансію в Грузії у 1992 та 2008 роках.