UA / RU
Підтримати ZN.ua

В РФ почали формуватися тимчасові домовленості щодо майбутнього ПВК «Вагнер» – британська розвідка

Ймовірно РФ також готова зберегти присутність найманців в Африці.

Після невдалого «походу на Москву» ПВК «Вагнер» у російських служб безпеки почався період плутанини та переговорів. Так вважають у британській розвідці.

«Останніми днями почали формуватися тимчасові домовленості щодо майбутнього групи. 12 липня 2023 року Міноборони Росії оголосило, що ПВК «Вагнер» передав 2 тисячі одиниць військової техніки, включно з танками. Станом на 15 липня 2023 року принаймні невеликий контингент бійців ПВК «Вагнера» прибув до табору в Білорусі», – йдеться у повідомленні розвідки.

Одночасно з тим деякі групи у соцмережах, пов’язані з «Вагнером», відновили діяльність та зосереджуються на висвітленні діяльності найманців в Африці. У Міноборони Британії зауважили, що судячи з останніх заяв російських офіційних осіб, РФ, ймовірно, готова прийняти прагнення «Вагнера» зберегти свою широку присутність на континенті.

Читайте також: Влада Литви та Польщі спостерігає за прибуттям бойовиків «Вагнера» до Білорусі

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що президент країни-терористки РФ Владімір Путін хоче зберегти ПВК «Вагнер» як згуртовану бойову силу, а не розбивати її. Однак він прагне відокремити засновника і фінансиста приватної військової компанії Євгєнія Прігожина від керівництва найманцями. 

При цьому CNN писало, що через кілька тижнів після того, як збройний заколот російської групи найманців «Вагнер» виявило тріщини в російській системі одноосібного правління, Кремль пішов у піар-наступ. Послання просте: президент Росії Владімір Путін міцно тримає ситуацію під контролем, а тепер, будь ласка, рухайтеся далі. При цьому у виданні зазначили, що Путін створює розкол між «хорошим» «Вагнером» та «поганим» «Вагнером».