UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ПАР просять Путіна не приїжджати на саміт БРІКС — ЗМІ

У країні констатують, що будуть змушені його арештувати на підставі ордену Міжнародного кримінального суду.

Уряд Південно-Африканської Республіки веде переговори з представниками Росії на високому рівні щодо майбутнього візиту президента РФ Владіміра Путіна до країни для участі в саміті БРІКС. Як пише південноафриканська газета Sunday Times, ПАР попросили Путіна не приїжджати на саміт, щоб запобігти дипломатичному конфлікту через ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт.

Видання зазначає, що в разі візиту російського лідера владі ПАР доведеться його заарештувати на підставі рішення МКС, яке є обов'язковим для країн-учасниць Римського статуту. Тому Преторія запропонувала Москві взяти участь у саміті БРІКС по відеозв'язку.

«У нас немає варіанту не заарештовувати Путіна. Якщо він сюди приїде, нам доведеться це зробити», – анонімно заявив представник уряду ПАР.

Як пише Sunday Times, минулого тижня президент ПАР Сиріл Рамапоса створив спеціальний урядовий комітет на чолі з віце-президентом країни, який має вивчити варіанти дій влади через видачу ордера на арешт Владіміра Путіна. За словами співрозмовника видання, комітет не зможе знайти інших варіантів, окрім участі Путіна в саміті по відеозв'язку з Москви.

Російська редакція «Радіо свобода» у свою чергу зазначає, що високопосадовці у Кремлі підтвердили виданню, що Преторія веде переговори з Москвою.

Читайте також: Кремль уникає відкритих репресій, бо боїться за стабільність режиму Путіна – ISW

Саміт країн БРІКС (групи найбільших за площею і населенням держав, що розвиваються), на який за статусом зобов’язані запросити і російського президента, має відбутись у серпні в Південно-Африканській республіці.

17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.

Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна не на словах, а на практиці закріплює потужну дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє її лідера можливості вільно пересуватися світом. Але що буде, коли якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті "Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна".