В Організації об'єднаних націй спростували інформацію про те, що її співробітникам заборонили використовувати слова «війна» та «вторгнення» по відношенню до нападу на Україну, який здійснила Росія. Про це у листі виданню The Guardian заявив представник ООН Стефан Дюжаррик.
Він написав, що «це не той випадок, коли співробітникам заборонили використовувати слова «війна» та «вторгнення»». Він також нагадав недавній твіт заступниці генерального секретаря ООН Розмарі ДіКарло, в якому вона писала, що «це війна безглузда».
«Так само генеральний секретар використав широкий спектр слів у своїх заявах і зауваженнях для преси, щоб описати те, що відбувається», — сказав Дюжаррик.
Він також зазначив, що співробітників «просять оформляти будь-які повідомлення щодо України, а також з інших політичних питань таким чином, щоб це відповідало позиції організації та заявам генерального секретаря». Він додав, що не може виключити, що подібного листа міг відправити «якийсь менеджер якоїсь частини ООН», але до його відомості він не був доведений.
Інші співробітники ООН, з якими зв'язувалася The Guardian, також заявили, що не отримували таких листів.
Раніше видання Irish times з посиланням на лист, надісланий співробітникам ООН департаментом комунікацій, повідомляло, що ООН заборонила своїм співробітникам називати напад Росії на Україну, «війною» та «вторгненням». Натомість пропонується використовувати слова «конфлікт» та «військові дії».
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звинуватив організацію у цензурі та закликав негайно спростувати поширену ЗМІ інформацію, якщо вона не відповідає дійсності.
Нагадаємо, 24 лютого президент рф владімір путін оголосив про початок «спеціальної військової операції» для «демілітаризації» та «денацифікації» України, її «зачистки від нацистів».
Міноборони рф тверджує, що завдає точкових ударів по військових об'єктах, але насправді росія розв'язала повномасштабну війну в Україні, завдаючи зокрема ракетні удари по містах, від чого руйнуються житлові будинки, страждає інфраструктура. Вже загинули сотні мирних мешканців, серед яких – діти. Мільйони людей змушені ховатися у бомбосховищах. Понад два мільйони людей стали біженцями у сусідніх країнах. Водночас Збройні сили України гідно захищають нашу землю: Росія втратила тут уже понад 12 тисяч військових та сотні одиниць військової техніки