Міжнародний договір щодо торгівлі зброєю є єдиним глобальним інструментом, за допомогою якого можна здійснювати контроль у даній сфері, заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш 26 квітня у відповідь на рішення президента США Дональда Трампа про вихід з угоди.
Договір, зазначив генеральний секретар – це те знакове досягнення, якого вдалося домогтися державам, щоб хоч якось забезпечувати відносну неможливість безконтрольного продажу озброєнь.
На думку генсека, "це особливо важливо нині, коли ми спостерігаємо зростаючу міжнародну напруженість і відновлення інтересу до розширення і модернізації арсеналів".
26 квітня Трамп відкликав підпис США під Міжнародним договором щодо торгівлі зброєю і назвав угоду помилкою адміністрації Обами.
Міжнародний договір про торгівлю зброєю був прийнятий 2 квітня 2013 року на Генасамблеї ООН і з тих пір відкритий для приєднання. За нього проголосували 154 держави, проти висловилися Іран, КНДР і Сирія. Ще 23 країни при голосуванні утрималися.
Документ є першим міжнародним договором, вводить правила контролю торгівлі озброєннями в усьому світі.
Під дію договору у разі його вступу в силу будуть потрапляти угоди про постачання танків, бойових бронемашин, артилерійських установок, бойових літаків і вертольотів, кораблів, ракетних систем, а також легкого стрілецького оружиея – від пістолетів до штурмових гвинтівок.