Військовий конфлікт в Сирії може призвести до розпаду країни на кілька частин, заявив спеціальний посланник ООН по Сирії Стеффан де Містура в Женеві, передає агентство EFE.
"Розпад країни став би найгіршим сценарієм. Сирійці, які представляють всі сторони конфлікту з самого початку говорили, що борються за збереження суверенітету і територіальної цілісності країни. Але якщо ситуація продовжить погіршуватися, то розпад держави на кілька частин може стати реальністю", - сказав він.
На його думку, щоб не допустити цього, слід продовжувати чинити дипломатичний тиск на сторони конфлікту і як можна швидше вирішити сирійську проблему.
Конфлікт у Сирії придбав нові форми після початку повітряної військової операцієї Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна ZN.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.