UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ООН оцінили ризик початку загальної ядерної війни

Серед факторів, які можуть сприяти її початку – складна геополітична ситуація, багатополярність світу, розвиток технологій та крах дипломатії.

Ризик початку загальної ядерної війни між державами в останні роки значно зріс, заявила заступник генерального секретаря ООН, представник з питань роззброєння Ідзумі Накаміцу в інтерв'ю російському виданню "Коммерсантъ".

Накаміцу зазначила, що одним з каталізаторів війни може стати безлад, який нині панує у світі. Спостерігається лавиноподібний розвиток науки, використання для бойових дій найсучасніших можливостей – ракет зі штучним інтелектом, гіперзвукової зброї, кіберзброї.

При цьому між провідними державами, які володіють ядерною зброєю, існує серйозний дефіцит довіри, а дипломатія і переговори помалу здають свої позиції практиці демонстрації бойових можливостей з метою залякати опонента. Режим контролю над озброєннями серйозно заслаб, а геополітична ситуація, навпаки, стала напруженою і дуже складною.

"Ми не хочемо гарантованого взаємного знищення. Але... Знаменитий годинник "Судного дня" знову повернули на без двох хвилин північ. Існують серйозні побоювання того, що ситуація знову стає досить небезпечною... Простого біполярного світу більше немає. Світ став більш складним та багатополярним", – заявила заступник генсека.

2 серпня США заявили про вихід з договору про РСМД, заявивши, що Росія є відповідальною за припинення дії договору.

4 березня Путін підписав указ про припинення Росією виконання ДРСМД. 3 липня Росія офіційно припинила дію ДРСМД.

Детальніше про мотиви виходу США з Договору читайте у статті Олексія Їжака "Все ближче до ядерного раю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".