Комісаріат 3 у справах біженців повідомив, що гуманітарна криза на трьох грецьких островах у районі берегів Туреччини перетворилась на абсолютний хаос.
Підкреслюється, що біженці на островах Хіос, Кос і Лесбос мають проблеми з розміщенням і живуть в антисанітарних умовах, нерідко навіть без доступу до питної води.
Афіни вже не раз зверталися до Євросоюзу з проханням допомогти впоратися з напливом біженців. Більшість з них покинули свою батьківщину через військові дії в Сирії, Іраку та Афганістані.
Голова комісаріату ООН по справах біженців в Європі Вінсан Кошетель підкреслив, що умови проживання мігрантів на грецьких островах абсолютно неадекватні.
Раніше в Управлінні верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) повідомили, що з початку 2015 року близько 224 тисяч мігрантів і біженців перетнули Середземне море, щоб потрапити в країни Європи. "За даними на кінець липня, близько 224 тис. біженців і мігрантів прибули морем в Європу, в тому числі 98 тис. до Італії та 124 тис. в Грецію", - підкреслили в УВКБ.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни. Число загиблих у Середземному морі з початку 2015 року склало більше 2 тісяч людей.
До таких рішень країни ЄС підштовхнуло різко збільшившийся потік біженців з країн Близького Сходу і Північної Африки через бойові дії і теракти ісламістів. Так, лише за два тижні навесні в Середземному морі сталося дві великі катастрофи, які призвели до загибелі понад 700 мігрантів, які нелегально добиралися з Північної Африки до Італії. В результаті краху одного судна з 300 людьми на борту, загинуло, за попередніми даними, близько 20 осіб. Крах ще одного судна, де загинуло 700 осіб, став найбільшою морською катастрофою загибелі мігрантів не тільки в Середземномор'ї, але і де-небудь.