UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ООН готові підтримати будь-які зусилля з деескалації ситуації в Україні

В ООН закликали всі сторони конфлікту в Україні виконати взяті на себе зобов'язання в рамках мінського протоколу та меморандуму.

ООН готова підтримати будь-які зусилля з деескалації ситуації в Україні, погіршення якої необхідно уникнути будь-якою ціною, заявив генеральний секретар всесвітньої організації Пан Гі Мун.

У поширеному повідомленні він виразив тривогу у зв'язку з інтенсивними бойовими діями в районі донецького аеропорту.

"Генеральний секретар підкреслює, що необхідно будь-якою ціною уникнути подальшого погіршення ситуації, яка вже призвела до загибелі великої кількості людей і страждань цивільного населення. ООН готова підтримати будь-які зусилля, націлені на деескалацию і відновлення справжнього мирного процесу, який приведе до відновлення стабільності і територіальної цілісності України", - йдеться в заяві.

Пан Гі Мун закликав усі сторони виконати взяті на себе зобов'язання в рамках мінського протоколу та меморандуму. За його словами, першим кроком має бути "негайне і повне припинення бойових дій".

Читайте також: У МВС розкритикували роботу спостерігачів ОБСЄ на Донбасі

Україна в черговий раз звернулася до Російської Федерації з пропозицією підписати графік імплементації Мінських домовленостей в редакції від 13 листопада 2014 року і забезпечити припинення вогню з 19 січня.

Українська сторона, заявили в МЗС, готова брати участь у консультаціях тристоронньої контактної групи з підписантами Мінських угод у будь-який час, що було наочно продемонстровано під час скайп-конференцій 19 грудня 2014 і 9 січня 2015 року, а також останньої зустрічі контактної групи в Мінську 24 Грудень 2014.

Напередодні Міністерство закордонних справ Росії повідомило про відсутність відповіді президента України Петра Порошенка на пропозицію президента Росії Володимира Путіна про відведення важкої артилерії від лінії зіткнення в Донбасі.

Наголошується, що російська сторона виступила за те, щоб терміново почати відводити важкі озброєння від лінії зіткнення у відповідності з її проходженням відповідно координатами, на яких наполягає українська сторона.