UA / RU
Підтримати ZN.ua

В МЗС Китаю прокоментували скасування візиту Блінкена

Пекін наголосив, що цей крок є внутрішнім рішенням США.

У Міністерстві закордонних справ Китаю прокоментували скасування візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекін через інцидент зі шпигунською китайською повітряною кулею, зазначивши, що таке рішення є внутрішньою справою США. Про це йдеться у заяві МЗС Китаю.

«Підтримка контактів і спілкування на всіх рівнях - важлива спільна домовленість, досягнута президентами Китаю і США під час їхньої зустрічі на Балі. Одним із завдань дипломатичних команд з обох сторін є належне управління двосторонніми відносинами, зокрема холоднокровне і розважливе вирішення деяких несподіваних ситуацій», - заявили в МЗС.

«Насправді, жодна зі сторін ніколи не оголошувала, що відбудеться візит. Це справа США – приймати рішення, і ми це поважаємо», - додали у відомстві.

«Що стосується ненавмисного входження китайського безпілотного дирижабля в повітряний простір США через форс-мажорні обставини, китайська сторона перевірила це і повідомила американській стороні. Це цивільний дирижабль, який використовується для дослідницьких, переважно метеорологічних, цілей. Під впливом західних вітрів і з обмеженою здатністю до самокерованості дирижабль відхилився далеко від запланованого курсу», - наголосив Пекін, додавши, що це була абсолютно несподівана ситуація, викликана форс-мажорними обставинами.

«Китай завжди діє в суворій відповідності з міжнародним правом і поважає суверенітет і територіальну цілісність усіх країн. Ми не маємо наміру порушувати і ніколи не порушували територію або повітряний простір будь-якої суверенної країни. Деякі політики і засоби масової інформації в США перебільшили ситуацію, щоб напасти на Китай і очорнити його. Китайська сторона рішуче виступає проти цього», - йдеться у заяві.

Читайте також: Блінкен відтермінує свій візит до КНР через інцидент з китайською повітряною кулею

Раніше повідомлялося, що Пентагон стежив за китайським висотним аеростатом спостереження, який днями помітили над континентальною частиною Сполучених Штатів. Пентагон відстежував повітряну кулю протягом кількох днів, коли вона пролітала над північчю США. Американські військові вирішили не збивати повітряну кулю.

Міністерство закордонних справ Китаю стверджує, що це цивільна повітряна куля, яка використовується для метеорологічних цілей.

Пізніше у США заявили, що ще одна китайська повітряна куля-шпигун пролетіла над Латинською Америкою. Про це повідомив речник Пентагону Патрік Райдер. Він не уточнив, де саме перебувала куля, але додав, що вона не прямувала до Сполучених Штатів.

Reuters пише, що шпигунська повітряна куля Китаю над США розвіяла надії на «дипломатичну відлигу» між країнами.