UA / RU
Підтримати ZN.ua

В КНДР заявили, що відносини з РФ сприяють збереженню миру і назвали НАТО “організатором української кризи”

Північна Корея відреагувала на критику Заходу її співпраці з Росією.

Відносини між Північною Кореєю і Росією служать "потужною фортецею" для збереження миру і стримування військових загроз з боку "імперіалістів", заявив у неділю, 1 жовтня, заступник міністра закордонних справ КНДР Ім Чон Іль. Про це повідомляє Yonhap.

"Несправедлива і обурлива ворожість США до традиційних дружніх і партнерських відносин між КНДР і Росією та спроба втручання в них вийшли за межі червоної лінії", - сказав Ім.

"Нещодавно США безпідставно назвали розвиток добросусідських відносин між двома країнами "порушенням резолюцій" ООН і "порушенням міжнародного права", намагаючись створити у світової громадськості хибне враження, що співпраця КНДР і Росії становить "загрозу" глобальному миру і безпеці. Це яскраве вираження орієнтованого на гегемонію США способу мислення, заснованого на логіці конфронтації в стилі холодної війни”, - продовжив він. 

Читайте також: Лавров відвідає КНДР: поглиблюватиме співпрацю з Пхеньяном після зустрічі Кім Чен Ина з Путіним

За його словами, "конфронтаційні" кроки США і Заходу підштовхнули північнокорейсько-російські відносини до розвитку, забезпечивши таким чином "баланс міжнародної механічної структури і подальше поліпшення світового стратегічного середовища безпеки".

"Відносини між КНДР і Росією виходять на новий вищий щабель, згідно зі стратегічним рішенням вищого керівництва двох країн. Вони служать потужною фортецею і стратегічним опорним пунктом для збереження миру і стримування свавілля імперіалістів, військових погроз і втручання”, - додав заступник глави МЗС КНДР.

З іншого боку, він заявив, що саме очолюваний США "альянс" стає все більш "небезпечним", оскільки загрожує незалежним суверенним державам.

"Тристоронній військовий альянс США - Японія - Південна Корея, який явно виявив ворожість до КНДР і сусідніх країн, і НАТО, організатор української кризи, - це просто ракові утворення, які ставлять під загрозу міжнародний порядок, заснований на цілях і принципах Статуту ООН, і становлять серйозну загрозу глобальному миру та безпеці", - заявив він.

Читайте також: Співпраця Росія – КНДР щодо зброї: у Пентагоні кажуть про розвиток  переговорів 

Ця заява прозвучала через кілька тижнів після того, як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Владімір Путін провели рідкісну зустріч в РФ 13 вересня. Навіть cам факт зустрічі Путіна з Кімом та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.