UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Клівленді виправдання поліцейського, який застрелив двох афроамериканців, вилилося в протести

Місцеві жителі визнали таке рішення суду несправедливим.

© @BlackwellTweets/Twitter
Протестуючі стали агресивними і не виконали наказ розійтися, заявили в поліції. Почалися затримання
Протестуючі стали агресивними і не виконали наказ розійтися, заявили в поліції. Почалися затримання
© @Dp_deuce4/Twitter
© @BlackwellTweets/Twitter
© @BlackwellTweets/Twitter

Поліція міста Клівленд, США, затримала більше 20 людей, які брали участь в акції протесту проти виправдання місцевого поліцейського у справі про вбивство двох афроамериканців, повідомляє Reuters з посиланням на місцевих правоохоронців.

Інцидент з розстрілом трапився ще в 2012-му році. Темношкіра пара, Тімоті Рассел і Малісса Вільямс, з невідомих причин відмовилася зупинити автомобіль, в якому вони їхали, на вимогу поліції. Гонитва переросла у стрілянину. В цілому автомобіль випустили понад 130 куль.

Прокурори при цьому стверджували, що 15 з них були випущені офіцером Майклом Бріло впритул, коли він вистрибнув на капот автомобіля, і він розумів, що люди в авто не становлять небезпеки.

Після чотирьох днів засідань суддя в суботу прийшов до висновку, що в діях поліцейського не було складу злочину.

Невелика група незадоволених таким рішенням ввечері того ж дня вийшла на вулиці з Клівленда лозугом "Немає правосуддя - немає миру!". Протести притягували все нових учасників і стали більш агресивними, поліція зустріла протестувальників рядом правоохоронців у захисному обмундированни. Затримання, за даними силовиків, почалися після того, як хтось кинув якийсь предмет у вікно ресторану і травмував відвідувача.

Влада штату Огайо раніше закликала жителів не виходити за рамки закону під час протестів.

Протести проти насильства поліції вже не перший раз стрясають США. 30 квітня в низці міст США від Нью-Йорка до Денвера пройшли акції протесту проти насильства з боку поліції, які зібрали тисячі учасників. Їм передували масові заворушення в Балтіморі. Американський Фергюсон минулому році став ареною жорстокого протистояння між місцевими жителями і поліцією після вбивства поліцейським 18-річного темношкірого юнака.