Можливість значного зростання випадків COVID-19 у Китаї протягом наступних двох-трьох місяців є малоймовірною, оскільки 80% населення інфіковані або вже перехворіли під час останнього спалаху коронавірусу в країні. Про це заявив провідний урядовий вчений, повідомляє Reuters.
Масове переміщення людей під час святкування Нового року за місячним календарем може сприяти поширенню коронавірусу, збільшуючи кількість інфікованих у деяких районах, але друга хвиля COVID в найближчій перспективі малоймовірна, вважає головний епідеміолог Китайського центру з контролю і профілактики захворювань У Цзуньюй.
Сотні мільйонів китайців подорожують країною на свята після нещодавнього послаблення обмежень щодо COVID. Це викликає побоювання нових спалахів у сільській місцевості, яка менш пристосована для боротьби з поширенням вірусу.
Китай пройшов пік кількості хворих на COVID у клініках, відділеннях швидкої допомоги та інфікованих у критичному стані, заявив чиновник Національної комісії з охорони здоров'я.
За даними уряду, станом на 12 січня, приблизно через місяць після того, як Китай різко скасував свою політику нульового рівня захворюваності на COVID, в лікарнях померло майже 60 тисяч людей.
Але деякі експерти вважають, що ця цифра, ймовірно, значно занижує реальну картину, оскільки не враховує тих, хто помер вдома. Крім того, багато лікарів сказали, що їм не рекомендується вказувати COVID як причину смерті.
У великих містах Китаю спалахнули протести проти жорстких карантинних обмежень, передбачених політикою нульової толерантності до коронавірусу. Після цього Пекін вирішив ослабити свою політику, попри зростання кількості випадків зараження. Зрештою, скасування карантинних обмежень призвело до підвищення темпів поширення вірусу.
Країна готується до «життя з ковідом», бо політика жорсткого стримування коронавірусу сповільнила китайську економіку до найнижчих темпів росту. А нинішня ситуація вже несе серйозні ризики для світової економіки та глобальних ланцюгів поставок. Детальніше читайте у статті Наталії Бутирської «Морги переповнені, економіка падає: що відбувається через епідемію ковіда в Китаї».