UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС готують заяву в зв'язку зі змінами в керівництві "Нафтогазу"

У Європі стурбовані наслідками ротації.

В Євросоюзі заявили про серйозну стурбованість останніми змінами в керівництві НАК "Нафтогаз України" і, що готується з цього приводу окрему заяву.

Про це на брифінгу в Брюсселі заявив представник Єврокомісії Петер Стано, пише Європейська правда.

"Дійсно, ми серйозно стурбовані, незабаром ми виступимо з більш широкою реакцією у формі заяві", - сказав він.

За словами Стано в Європі серйозно стурбовані останніми подіями в "Нафтогазі" і закликали керівництво країни гарантувати порядок в управлінні держпідприємством відповідно з ключовими принципами корпоративного управління.

Раніше повідомлялося, що в Держдепартаменті США занепокоєні рішенням українського уряду змінити главу "Нафтогазу" і звільнити наглядова рада. Про це заявив у четвер на самому початку брифінгу у Вашингтоні представник Державного департаменту США Нед Прайс.

Читайте також: Уряд продовжить наступ на корпоративне управління держкомпаній - джерело

"Ми глибоко стурбовані останніми діями української Кабінету Міністрів щодо маніпуляції з діючими правилами, щоб розпустити Наглядова рада, а також змістити керівництво провідної енергетичної компанії України", - заявив представник Держдепартаменту США.

Він назвав це "розважливим кроком з використанням процедурної лазівки з метою витіснення шанованих експертів з рад (директорів - ред.) Кількох ключових державних підприємств".

Прайс також підкреслив, що ці дії вказують на ігнорування українським урядом "справедливої та прозорої практики корпоративного управління та ускладнюють тривалі зусилля з реформування енергетичного сектора України та поліпшення інвестиційного клімату". За його словами, подібні дії створюють ризик для економічного прогресу в Україні.

Нагадаємо, 27 квітня уряд звільнив з посади главу НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва. В той же для на сайті Кабміну з'явилося рішення про призначення на цю посаду в.о. глави Міненерго Юрія Вітренка, правда, призначили його тільки на рік. Уряд також вирішив розпустити Наглядова рада "Нафтогазу".

Детальніше про те, що за революцію в енергетиці затіяв офіс президента, і яких бід нам очікувати? Читайте в статті Юлії Самаєвої "Відключення совісті".