UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Італії розгоряється гостра дискусія між українськими дипломатами та депутатами партії Берлусконі

В італійський парламент надійшла пропозиція останніх скасувати санкції проти Росії.

В італійських ЗМІ розгорнувся інтенсивний обмін критичники зауваженням між послом України в Італії Євгеном Перелигіним та лідерами депутатської фракції "Форца Італіа", лідером якої є Сільвіо Берлусконі.

Приводом стало внесення цією політсилою на розгляд італійського парламенту проекту постанови про відміну санкцій проти Росії.

На відкритий лист Посла на ім'я голови фракції італійської партії "Форца Італіa" Ренато Брунетта, поширеному рядом провідних італійських ЗМІ, багаторічний сподвижник Берлусконі опублікував на каналі "Раіньюс" відповідь послу загального змісту, уникаючи прямих відповідей на конкретні аргументи української сторони.

22 червня, в день розгляду Палатою депутатів зазначеної депутатської ініціативи, українські дипломати звернулись до італійського депутатського корпусу та місцевої громадськості із роз'ясненнями природи та мети санкцій.

Зокрема, у цьому посланні, яке сьогодні поширили провідні італійські агенції та ЗМІ висловлюється впевненість, "що в сьогоднішніх парламентських дебатах між прихильниками міжнародного права і прибічниками "права сили" та прибутків за будь-яку ціну, переможуть європейські цінності".

Раніше українським дипломатам вже доводилось переконувати італійців у необхідності підтримки санкцій проти Росії. У квітні один з чиновників Мінекономрозвитку Італії заявив про нібито неготовність уряду Італії підтримувати надалі загальноєвропейську санкційні політику щодо Росії. Після цієї заяви посольство України оголосило італійським дипломатам демарш. МЗС Італії у свою чергу заспокоїв Київ і офіційно висловив прихильність політиці обмежувальних заходів відносно РФ.

Італія донедавна залишалася однією з чотирьох країн ЄС, що затягували ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС. Взагалі не починали процес ратифікації в Греції, Австрії та на Кіпрі. Експерти пов'язують це з тим, що саме в цих країнах поширене одне з найпотужніших російських лобі в Європі. Також Італія, як і інші три країни, залежні від російського ринку і газу.

Тим не менш 11 червня нижня палата італійського парламенту все-таки ратифікувала угоду. Примітно, що депутати "Форца Італіа" були серед тих, хто проголосував проти.