UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Іспанії звинуватили урядовців Росії у зв'язках з мафією – The Times

Російські урядовці допомагали "Тамбовській" мафії відмивати гроші за кордоном.

Колишній прем'єр-міністр 3, двоє міністрів з його команди і ціла низка чиновників були пов'язані з російською мафією. Про це заявили в прокуратурі Іспанії.

Як повідомляє The Times. Лідер так званої "Тамбовської" злочинної групи Геннадій Петров тривалий час підтримував зв'язки з урядом Росії і ділився своїми доходами від вбивств, продажу зброї, вимагання, шахрайства і контрабанди наркотиків у Іспанію з 1996 року.

Прокуратура Іспанії оприлюднила обвинувачення проти Петрова і 26 інших росіян, яких звинувачують у відмиванні мільйонів євро і кримінальній діяльності в Росії і Іспанії. У документі обсягом 515 сторінок також вказано, що обвинувачені ухилилися від сплати податків на суму 20 мільйонів євро.

Також у обвинуваченні йдеться про те, що політики, поліція і юристи допомагали Петрову боротися проти операцій правоохоронних органів проти його мафії і радили, як вести далі свій злочинний бізнес.

Серед 27 імен у обвинуваченні іспанської прокуратури є і російський депутат Володимир Резнік. Також в документі вказано ім'я колишнього прем'єр-міністра Росії Віктора Зубкова, який виступав з політичними рішеннями в інтересах мафії Петрова.

Анатолій Сердюков вів справи з Петровим і його сином, поки обіймав посаду міністра оборони Росії. Начальник відділу з боротьби проти організованої злочинності Юрій Брітков також співпрацював з мафією. В цьому ж звинувачують і голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна.

"Банда Петрова підтримувала і використовувала контакти у своїх злочинних цілях у економічній, політичній, юридичній і правоохоронній сферах у Росії з метою збільшити свої доходи, виправдати своє кримінальне минуле і жити без проблем в Іспанії", - йдеться в обвинуваченні іспанський прокурорів.

"Петров підтримував особисті контакти на найвищому рівні в політичному, правоохоронному і кримінальному світі в Росії", - йдеться в документі.

Судовий розгляд щодо цього обвинувачення повинен відбутися впродовж 2015 року. Раніше у Високому суді Лондона заявили, що президент Росії Володимир Путін міг бути причетним до контрабанди наркотиків. Оскільки він контролював співпраця глави ФСКН з лідером так званого "тамбовського організованого злочинного угруповання". У відповідь на шквал критики у Путіна звинуватили західні ЗМІ у планах дискредитувати Кремль.