UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Іспанії судять 18 членів російської мафії, близьких до оточення Путіна

Серед них депутат Держдуми Владислав Рєзнік, якого звинувачують у відмиванні грошей для російського злочинного угрупування.

У Мадриді розпочався судовий процес над учасниками та підозрюваними у зв'язках з організованою злочинною групою "Тамбовська-Малишевська", операція над затриманням яких відбулася ще 10 років тому, передає BBC.

На лаву підсудних потрапили 18 підозрюваних із 26, яким висунули обвинувачення, зокрема, депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Владислав Рєзнік, яких звинувачують у відмиванні грошей для російського злочинного угруповання. Російський депутат прибув на суд і заявив, що доведе свою невинуватість. Його дружина Діана Гіндін теж знаходиться у суді серед звинувачених.

Крім того, судитимуть також п'ятьох іспанців, яких звинувачують у допомозі російським злочинцям. Серед них - Антоніо де Фортуні, звинувачений у створенні непрозорої бізнес-мережі, яка надсилала гроші мафії на офшорні рахунки.

Єдині, кого не буде в залі суді, - очільники мафіозного угрупування Геннадій Петров та Олексій Малишев, які також були арештовані в ході операції із затримання "Трійка", однак згодом втекли, ймовірно, до Росії.

Зазначається, що свою діяльність незаконна структура розпочала в 1996 році. За версією прокуратури, організація керувала з Балеарських островів, а також з Леванту і Коста-дель-Соль злочинними діяннями, які відбувалися в Росії, а економічні прибутки від цих діянь перенаправляла за сприяння юридичним і фінансовим консультантам, які працювали на організацію "майже ексклюзивно".

Також наголошується, що Петров має міцний зв'язок із представниками сфер влади, близьких до російського президента Володимира Путіна, зокрема, з політичною, судовою і поліцейською владою Росії. Вважається, що у Росії банда виконувала вбивства на замовлення, торгувала зброєю та наркотиками, займалася рекетом та підробкою грошей.

Прокуратура вимагає для більшості підозрюваних ув'язнення на п'ять з половиною років та накладення штрафів, які можуть перевищити 100 млн євро.

Видання також пише, що колишній російський розвідник Олександр Литвиненко, убитий у Лондоні радіоактивним полонієм-210 у 2006 році, допомагав іспанським чиновникам розслідувати діяльність російської мафії.

Раніше повідомлялося, що в Німеччині правоохоронні органи заявили про вплив "російської мафії" на фірми по догляду за інвалідами та хворими. Майже 230 таких фірм, заснованих вихідцями з колишнього СРСР, запідозрили в підробці рахунків про надані послуги. Багато фірм замішані у відмиванні грошей і рекеті.