В Ісландії у суботу, 28 жовтня, проходять позачергові парламентські вибори. У вересні прем'єр-міністр Б'ярні Бенедіктссон змушений був розпустити парламент через скандал навколо правлячої коаліції.
Повідомляється, що батько прем'єра намагався видалити з кримінального реєстру дані про людину, яка була засуджена за зґвалтування і вже відбула термін покарання. Невелика партія "Світле майбутнє" звинуватила консервативну політсилу Бенедіктссона "Партія незалежності" у спробі приховування, повідомляє DW.
Як свідчать деякі опитування громадської думки, "Партія незалежності" йде врівень з Рухом лівих "зелених", вони можуть набрати від 20 до 25 відсотків голосів.
За даними інших соцопитувань, у Бенедіктссона мало шансів залишитися на посаді глави уряду, а до коаліції можуть увійти Соціал-демократичний альянс та "Піратська партія".
Наголошується, що в цілому на проходження до парламенту можуть розраховувати не менше восьми партій. На думку експертів, незалежно від того, хто виграє вибори, переговори про створення коаліції будуть важкими через роздробленість політичного ландшафту. Так, у 2013 році уряд було сформовано тільки через три місяці після виборів.
Попередні вибори відбулися в жовтні 2016 року. Їх виграла "Партія незалежності" на чолі з Бенедіктссоном - 29%. Зелені ліві отримали 15,9%, "Піратська партія" - 14,5%. Коаліцію сформували "Партія незалежності", "Партія реформ" і "Світле майбутнє".