UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Ірані сталося аварійне відключення АЕС, яку будували росіяни

Перший енергоблок Бушерської АЕС запустили в 2011 році, будівництво другого не закінчене.

На атомній електростанції в іранському Бушері сталося аварійне відключення, що спровокувало перебої з електрикою в країні, повідомило інформагентство Iran International 20 червня.

Роботу першого енергоблоку єдиної АЕС в Ірані було припинено в суботу, це призвело до дефіциту електроенергії на рівні 1000 мегават. Для усунення несправностей знадобляться ще як мінімум кілька днів.

АЕС в Бушері працює на урані, який поставляється з Росії. У березні в Тегерані заявляли, що АЕС може призупинити роботу через неможливість купувати необхідне обладнання і деталі в РФ після накладених у 2018 році американські санкції.

Читайте також: Axios: США хочуть домовитися з Іраном щодо ядерної угоди до інавгурації нового президента країни

Будівництво Бушерської АЕС було розпочато в 1974 році західнонімецьким концерном Kraftwerk Union, що входить до складу Siemens. Після Ісламської революції 1979 року США ввели санкції проти Ірану, в 1980-му до них приєдналася ФРН, і будівництво АЕС було припинено.

У 1992 році Тегеран уклав договір із Росією про співпрацю в сфері атомної енергетики та продовження будівництва АЕС. Будівельні роботи в Бушері проводилися іранськими компаніями під наглядом фахівців із РФ, монтажем обладнання енергоблоку займалися росіяни.

У другій половині 1990-х українське уряд працював над контрактами з постачання турбін для АЕС до Ірану, однак відмовилося від цього в обмін на ініціативу США про поглиблення співпраці в сфері високих технологій.

У 2011 році було запущено перший енергоблок АЕС, станцію підключили до національної енергосистеми. У 2014 році Іран і РФ підписали угоду про будівництво ще двох енергоблоків у Бушері, роботи стартували через п'ять років. АЕС працює на російському збагаченому урані.